Dżakarta zatrudni 3180 sprzątaczy na obchody Nowego Roku

Tempo.co, DjakartaAgencja Ochrony Środowiska w Dżakarcie planuje zatrudnić 3180 osób sprzątających na nadchodzące obchody Nowego Roku. Po uroczystości pracownicy ci są odpowiedzialni za sprzątanie całego miasta.

Szef agencji Asep Kuswanto powiedział, że wśród funkcjonariuszy na służbie byli kierowcy śmieciarek, pracownicy i inna załoga. „Powołamy dodatkowych urzędników z agencji wodnej i będziemy współpracować z Jednostką ds. Utrzymania Obiektów Publicznych (PPSU) na odpowiednich obszarach” – oznajmił Asseb w pisemnym oświadczeniu wydanym w piątek 29 grudnia.

Powiedział, że prace porządkowe rozpoczną się przed Nowym Rokiem i potrwają do 5 rano następnego dnia.

Funkcjonariusze będą w gotowości od niedzielnego popołudnia, 31 grudnia, a agencja przeprowadzi apel, aby sprawdzić gotowość funkcjonariuszy.

W Nowy Rok 2024 gospodarka odpadami będzie prowadzona w 25 punktach na terenie pięciu miast administracyjnych i Tysiąca Wysp. Kulminacja obchodów ma miejsce od Jalan Sudirman-Tamrin do Monas, co ma miejsce podczas Malam Muda Mudi, czyli Nocy Młodzieży.

Asseb dodał, że administracja miasta oddeleguje 500 urzędników, którzy zajmą się zapewnieniem obiektów i infrastruktury, w tym 10 śmieciarek, 10 autobusów toaletowych i 20 osób sprzątających drogi do usuwania odpadów.

Agencja Środowiska w Dżakarcie wezwała wszystkich zarządców budynków wzdłuż Jalan, generała Sudirmana i MH. Tamrin powinien udostępnić toalety w swoich holach lub na parterze. „Setki tysięcy mieszkańców odwiedzających festiwal Muddi będzie potrzebować toalet, więc mamy nadzieję, że zarządcy budynków wraz z Sudirman-Tamrin zdołają udostępnić je publiczności” – powiedział Asseb.

Mudia Yuanthisya

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Akcje Credit Suisse spadły o kolejne 5% z powodu „istotnych słabości” w sprawozdawczości finansowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *