Dżakarta współpracuje z PLN w celu przekształcenia odpadów w energię

Tempo.co, DjakartaRząd prowincji Dżakarta nawiązał współpracę z państwową firmą energetyczną PT Perusahaan Listrik Negara (PLN) w celu wdrożenia ekologicznego projektu wytwarzania energii elektrycznej z odpadów.

Pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty, Heru Budi Hardono, powiedział, że współpraca jest częścią wysiłków rządu na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Jednym z nich jest zanieczyszczenie powodowane przez śmieci.

„To jedna z koncepcji ograniczania odpadów [that is ended at] Pantar Gebang z PLN” – powiedział Heru 8 czerwca 2023 r.

Heru powiedział, że projekt przetwarzania odpadów na energię koncentruje się na zintegrowanych miejscach unieszkodliwiania odpadów (TPST) w Bandar Kebang. Miał nadzieję, że ta współpraca może zmniejszyć obciążenie składowiska odpadami.

„Współpraca z PLN dotyczy RDF (paliwa odpadowego). Tak naprawdę początkowa przepustowość jest jeszcze niewielka, tysiąc ton dziennie. Później, jak już będzie dobrze działać, na pewno pomyślimy [opening the project in] innych obszarach” – powiedział.

Dodatkowo współpraca ma stworzyć miejsca pracy dla społeczności, co pomoże rządowi zmniejszyć bezrobocie w stolicy.

Dyrektor PLN Dharmawan Prasodjo opisał, że około 3000 ton odpadów można dziennie przetwarzać na tysiące ton odpadów stałych, zanim zostaną wykorzystane jako paliwo dla elektrowni.

„Do 2025 roku, jako cel na złotówki, powstanie projekt o nazwie współspalanie w celu wykorzystania węgla do Elektrowni na paliwo parowe (PLTU) zmieszanego z odpadami lub biomasą. Będzie to część strategii transformacji energetycznej” – powiedział Dharmawan .

Mirza Bhagskara

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Los indonezyjskiej Nusantary znów stoi pod znakiem zapytania, Prabowo Widodo okrąża plan dziedzictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *