Dow stracił ponad 100 punktów, gdy inwestorzy analizują mieszane sygnały ekonomiczne, czekając na przemówienie Powella

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła w środę, gdy Wall Street przedzierała się przez świeże dane gospodarcze i oczekiwała na popołudniowe przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na temat gospodarki.

Indeks 30 akcji stracił 179 punktów, czyli 0,5%. S&P 500 spadł o 0,2%, podczas gdy Nasdaq Composite zyskał 0,2%.

W środę rano inwestorzy zostali uderzeni przez sprzeczne raporty gospodarcze. Firma ADP zajmująca się przetwarzaniem list płac zgłosiła niższe niż oczekiwano oferty pracy w październiku, wskazując na pracowników kontraktowych. Ale chociaż Departament Pracy powiedział również, że liczba ofert pracy spadła w ciągu miesiąca, powiedział, że wciąż jest więcej pracowników niż było.

Październikowe dane Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami były kolejnym wskaźnikiem zacieśniającej się gospodarki, pokazując piąty miesiąc z rzędu spadków oczekujących sprzedaży domów. Zostało to jednak złagodzone przez rewizję w górę produktu krajowego brutto Biura Analiz Ekonomicznych za trzeci kwartał, co wskazuje, że gospodarka jest silniejsza niż wcześniej sądzono.

„Dane są nieco mieszane” – powiedział Edward Moya, starszy analityk rynku w firmie Onda. „Ale pokazują, że w tej gospodarce jest duża odporność. I podkreśla rynek pracy, który wciąż słabnie, ale wciąż jest w stosunkowo dobrej kondycji. Nie sądzę, abyśmy uzyskali jakiekolwiek odpowiedzi na pytanie, jaka jest polityka. Na podstawie tych raportów będzie to koniec przyszłego roku”.

Inwestorzy czekają na przemówienie Powella w Brookings Institution dzisiejszego popołudnia, które może dostarczyć więcej informacji na temat myślenia Fed o przyszłych podwyżkach stóp procentowych.

Bank centralny ma się spotkać jeszcze w tym miesiącu i oczekuje się, że dokona niewielkiej podwyżki stóp procentowych o 0,5 punktu procentowego po czterech kolejnych podwyżkach o 0,75 punktu procentowego w celu ograniczenia wysokiej inflacji. Każdy sygnał wskazujący na zwrot w przyszłych podwyżkach stóp procentowych może spowodować, że rynki wzrosną.

READ  Minister RZL uruchomił Krajowy Program BHP

„Wszystkie oczy będą zwrócone na dzisiejsze przemówienie przewodniczącego Powella, ale nie wierzymy, że dokona on przełomu” – powiedział Chris Zaccarelli, dyrektor ds. inwestycji w Independent Advisor Alliance. „Chce, aby giełda spadła i jest gotów przetrwać recesję, aby odzyskać kontrolę nad inflacją”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *