Dow stracił ponad 100 punktów, gdy inwestorzy analizują mieszane sygnały ekonomiczne, czekając na przemówienie Powella

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła w środę, gdy Wall Street przedzierała się przez świeże dane gospodarcze i oczekiwała na popołudniowe przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na temat gospodarki.

Indeks 30 akcji stracił 179 punktów, czyli 0,5%. S&P 500 spadł o 0,2%, podczas gdy Nasdaq Composite zyskał 0,2%.

W środę rano inwestorzy zostali uderzeni przez sprzeczne raporty gospodarcze. Firma ADP zajmująca się przetwarzaniem list płac zgłosiła niższe niż oczekiwano oferty pracy w październiku, wskazując na pracowników kontraktowych. Ale chociaż Departament Pracy powiedział również, że liczba ofert pracy spadła w ciągu miesiąca, powiedział, że wciąż jest więcej pracowników niż było.

Październikowe dane Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami były kolejnym wskaźnikiem zacieśniającej się gospodarki, pokazując piąty miesiąc z rzędu spadków oczekujących sprzedaży domów. Zostało to jednak złagodzone przez rewizję w górę produktu krajowego brutto Biura Analiz Ekonomicznych za trzeci kwartał, co wskazuje, że gospodarka jest silniejsza niż wcześniej sądzono.

„Dane są nieco mieszane” – powiedział Edward Moya, starszy analityk rynku w firmie Onda. „Ale pokazują, że w tej gospodarce jest duża odporność. I podkreśla rynek pracy, który wciąż słabnie, ale wciąż jest w stosunkowo dobrej kondycji. Nie sądzę, abyśmy uzyskali jakiekolwiek odpowiedzi na pytanie, jaka jest polityka. Na podstawie tych raportów będzie to koniec przyszłego roku”.

Inwestorzy czekają na przemówienie Powella w Brookings Institution dzisiejszego popołudnia, które może dostarczyć więcej informacji na temat myślenia Fed o przyszłych podwyżkach stóp procentowych.

Bank centralny ma się spotkać jeszcze w tym miesiącu i oczekuje się, że dokona niewielkiej podwyżki stóp procentowych o 0,5 punktu procentowego po czterech kolejnych podwyżkach o 0,75 punktu procentowego w celu ograniczenia wysokiej inflacji. Każdy sygnał wskazujący na zwrot w przyszłych podwyżkach stóp procentowych może spowodować, że rynki wzrosną.

READ  Akcje często rosną przed przemówieniem Powella w Jackson Hole

„Wszystkie oczy będą zwrócone na dzisiejsze przemówienie przewodniczącego Powella, ale nie wierzymy, że dokona on przełomu” – powiedział Chris Zaccarelli, dyrektor ds. inwestycji w Independent Advisor Alliance. „Chce, aby giełda spadła i jest gotów przetrwać recesję, aby odzyskać kontrolę nad inflacją”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *