Domini Bay Trzęsienie ziemi o wysokości 5,4 m spowodowane pęknięciem dna morskiego Sulawesi: BMKG

Dżakarta (Antara) – Trzęsienie ziemi o sile 5,4 stopnia nawiedziło Domini Bay, Bone Polanco, Korandalo w niedzielę rano, podała Agencja Meteorologii, Klimatu i Geofizyki (BMKG).

„Patrząc na trzęsienie ziemi i hipocentrum, trzęsienie ziemi jest typem pośrednim ze względu na deformację płyty płyty morskiej Sulawesi” – powiedział w niedzielę Daryono, szef Centrum Trzęsień Ziemi i Tsunami BMKG.

Współrzędne trzęsienia ziemi podano na 0,05 stopnia szerokości geograficznej południowej, 123,15 stopnia długości geograficznej wschodniej, 65 km na południowy wschód od Bonbolango, Corandalo i na głębokości 141 km.

„Wynik analizy mechanizmu źródłowego pokazuje, że trzęsienie ziemi miało przechylony normalny mechanizm uszkodzenia” – powiedział Dariono.

Trzęsienie ziemi było odczuwalne w dystrykcie Korondalo, mieście Korondalo i Luwuk w dystrykcie Bangui z intensywnością MMI I-II, co oznacza, że ​​wiele osób odczuwało wibracje oraz lekkie i wiszące przedmioty poruszające się w wyniku wstrząsów.

Nie ma doniesień o ofiarach trzęsienia ziemi w niedzielę rano. Wyniki modelowania pokazują również, że jest mało prawdopodobne, aby trzęsienie ziemi wywołało tsunami.

„O godzinie 09:10 czasu standardowego zachodnioindonezyjskiego (WIB) wyniki monitorowania BMKG nie wykazały żadnej aktywności wstrząsów wtórnych” – zauważył Dariono.

BMKG zaleciło społeczeństwu zachowanie spokoju, nie uleganie fałszywym informacjom i unikanie budynków, które są popękane lub uszkodzone w wyniku trzęsienia ziemi.

Agencja poprosiła mieszkańców, aby najpierw sprawdzili stan swoich domów przed wejściem do nich, aby upewnić się, że wytrzymają trzęsienie ziemi.

BMKG przekazuje swoje oficjalne informacje na Instagram/Twitter @infoBMKG; Witryny www.bmkg.go.id/inatews.bmkg.go.id, Telegram https://t.me/InaTEWS_BMKG oraz informacje o aplikacji dostępne na IOS i Android.

Aishma, mieszkanka wioski Thittu w dystrykcie Kwantung, powiedziała, że ​​odczuwała wstrząsy tak mocno, że musiała obudzić swoje dzieci.

Powiedział, że trzęsienie ziemi nie trwało długo, ale wstrząsy były mocno odczuwalne.

„Byłem zszokowany, ponieważ byłem w domu, ale nie wpadłem w panikę, ponieważ wstrząsy były silne, ale nie trwały długo” – skomentował.

READ  Top 25 jutra dzisiaj: profile USC, Clemson Playoff poprawiają się dzięki postępom w rankingach futbolu uniwersyteckiego

Powiązane wiadomości: Domy do ukończenia dla ofiar trzęsienia ziemi w Cianjur
Powiązane wiadomości: BPBD potwierdza brak uszkodzeń, brak ofiar do tej pory z powodu trzęsienia ziemi w Mentavai
Powiązane wiadomości: Mieszkańcy Batang trzymają się z dala od morza po trzęsieniu ziemi w Mendavai-Syberat: BNPB

Przetłumaczone przez: Devi R, Kensu
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *