Do Arabii Saudyjskiej przybywa 90 132 indonezyjskich pielgrzymów hadżdż

JAKARTA (ANTARA) – Według Hajj Media Center indonezyjskiego Ministerstwa Spraw Religijnych co najmniej 90 132 indonezyjskich pielgrzymów pielgrzymek przybyło do Arabii Saudyjskiej według stanu na godzinę 21:00 czasu saudyjskiego.

Przybywający pielgrzymi należą do 229 załóg lotniczych – powiedziała reporterom Vidy Dwinanda, funkcjonariuszka Centrum Mediów Hajj w Ministerstwie, podczas internetowej konferencji prasowej po konferencji ANTARA z Dżakarty, która odbyła się w sobotę.

Powiedział, że przybyli do Arabii Saudyjskiej, aby w tym roku odbyć pielgrzymkę przez lotnisko im. Amira Muhammada bin Abdula Aziza (AMAA) w Medynie i międzynarodowe lotnisko im. Króla Abdula Aziza (KAAIA) w Dżuddzie.

Jeśli chodzi o śmierć pielgrzymów pielgrzymujących, Dwinanda powiedział, że centrum medialne zarejestrowało dotychczas 11 zgonów.

Ministerstwo poinformowało wcześniej, że zmarli pielgrzymi otrzymają „Baadal Hajj”, co oznacza, że ​​ich obowiązek wypełnienia piątego filaru islamu, czyli hadżdż, zostanie wykonany przez innych w ich imieniu.

Na tegoroczny sezon pielgrzymkowy Indonezja otrzymała przydział 241 000 pielgrzymów na mocy porozumienia podpisanego z rządem Arabii Saudyjskiej 8 stycznia 2024 r.

Łączna liczba pielgrzymów to 221 tys. pielgrzymów w ramach kwoty początkowej i 20 tys. pielgrzymów w ramach kwoty dodatkowej zatwierdzonej przez króla Arabii Saudyjskiej.

Prezydent Joko Widodo otrzymał dodatkową kwotę podczas dwustronnego spotkania z premierem Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem Al-Saudem w październiku 2023 r.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo naciska na Garuda Indonezja, aby ulepszył usługi lotów Haj
Powiązane wiadomości: Rząd przygotowuje 62 tony leków dla indonezyjskich pielgrzymów hadż

READ  Ukraiński dowódca domaga się międzynarodowej ewakuacji w zakładzie Mariupol, ponieważ sytuacja jest „krytyczna”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *