Cios w imperium nieruchomości REIT firmy Blackstone o wartości 69 miliardów dolarów kontroluje ożywienie

NOWY JORK, 1 grudnia (Reuters) – (Ten artykuł z 1 grudnia poprawił część cytatu Snydera, aby odnosił się do arbitrażu)

Blackstone Inc (BX.N) Pieniądze zostały wycofane z nienotowanego na giełdzie funduszu powierniczego REIT o wartości 69 miliardów dolarów w czwartek.

Ograniczenia pojawiły się, gdy wykupy osiągnęły wcześniej ustalone limity, a nie Blackstone ustalał limity na dany dzień. Mimo to podsyciły one obawy inwestorów o przyszłość REIT-u, który odpowiada za około 17% przychodów Blackstone. Akcje Blackstone spadły o 7,1% w czwartkowych wiadomościach. Piątkowy poranek spadł o kolejne 2% do 83,45 USD.

Według źródła zbliżonego do funduszu, wielu inwestorów w REIT wyraziło zaniepokojenie faktem, że wycena pojazdu przez Blackstone powoli dostosowywała się do wyceny REIT-ów znajdujących się w obrocie publicznym. Rosnące stopy procentowe obciążają wartość nieruchomości, ponieważ powodują, że finansowanie nieruchomości jest droższe.

Blackstone odnotował roczny zwrot z REIT na poziomie 9,3%, co kontrastowało z notowanym na giełdzie Dow Jones US Select REIT Total Return Index. (.DWRFT) 22,19% spadek w tym samym okresie.

Alex Snyder, zarządzający portfelem w CenterSquare Investment Management LLC w Filadelfii, powiedział, że neutralność między wartością, jaką Blackstone przypisuje swojemu portfelowi nieruchomości, a wartością REIT-ów znajdujących się w obrocie publicznym, zwróciła uwagę inwestorów.

„Ludzie czerpią zyski z wartości, jaką według Blackstone mają ich akcje REIT” – powiedział Snyder.

Rzeczniczka Blackstone odmówiła komentarza na temat sposobu, w jaki nowojorska firma oblicza wycenę REIT, ale powiedziała, że ​​jej portfolio koncentruje się na wynajmowanych mieszkaniach i logistyce w południowych i zachodnich Stanach Zjednoczonych, z krótkoterminowymi najmami i czynszami powyżej inflacji.

Rzecznik dodał, że REIT opiera się na długoterminowej strukturze długu o stałym oprocentowaniu.

„Nasza działalność opiera się na wynikach, a nie przepływach pieniężnych, a wyniki są solidne” – powiedział rzecznik.

REIT-y są sprzedawane zamożnym inwestorom indywidualnym. Zawirowania na rynkach azjatyckich, napędzane obawami o perspektywy gospodarcze Chin i stabilność polityczną, przyczyniły się do ożywienia, jak podają dwa źródła zaznajomione z tą sprawą. Większość inwestorów ratunkowych pochodzi z Azji i potrzebuje płynności, powiedzieli.

READ  Horror i akcja: zwiastun serialu Resident Evil firmy Netflix

Blackstone powiedział inwestorom w liście, że ogranicza wypłaty z REIT po otrzymaniu wniosków o umorzenie przekraczających 2% miesięcznej wartości aktywów netto i 5% kwartalnej wartości aktywów netto w listopadzie. W rezultacie REIT umożliwił inwestorom w listopadzie umorzenie 1,3 miliarda dolarów, co odpowiada około 43% żądań odkupu inwestorów.

Analitycy z Barclays obniżyli w piątek ocenę akcji Blackstone z „nadwagi” do „równej wagi”, z 98 do 90 dolarów. Oni i inni analitycy powiedzieli, że REIT Blackstone ryzykuje utknięcie w spirali sprzedaży aktywów w celu spełnienia umorzeń, jeśli nie będzie w stanie przywrócić zaufania swoich inwestorów. W czwartek firma poinformowała, że ​​REIT zgodził się sprzedać swoje 49,9% udziałów w dwóch kasynach w Las Vegas za 1,27 miliarda dolarów.

„Wpływ na Blackstone będzie zależał od tego, czy REIT będzie w stanie ustabilizować swoją wartość aktywów netto w czasie, czy też zostanie zmuszony do wejścia w przedłużoną sytuację wycofywania ze znacznej sprzedaży aktywów i bieżących zaległości w wykupach – naszym zdaniem nie za wcześnie, ” Analitycy BMO Capital Markets napisali w notatce. .

Plany Blackstone dotyczące Ft

Bałagan REIT jest porażką dwóch strategii Blackstone, które pomogły mu stać się największym na świecie alternatywnym zarządzającym aktywami z aktywami o wartości 951 miliardów dolarów: inwestowaniem w nieruchomości i przyciąganiem zamożnych osób.

Blackstone uruchomił REIT w 2017 r., korzystając z sukcesu swojego imperium nieruchomości, które wyprzedziło jego działalność private equity. W wyniku jego sukcesu w inwestowaniu w nieruchomości, jej prezes, Jonathan Gray, awansował i zastąpił dyrektora naczelnego Stephena Schwarzmana.

REIT stanowił również próbę pozyskania zamożnych inwestorów domagających się produktów na rynku prywatnym, które ich zdaniem byłyby lepsze niż produkty w obrocie publicznym.

Blackstone stara się zdywersyfikować swoją bazę inwestorów po dziesięcioleciach wykorzystywania inwestorów instytucjonalnych, takich jak publiczne fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe i państwowe fundusze majątkowe do swoich produktów.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy inwestorzy rozważają gołębie ostrzeżenie FedEx

Blackstone zarządzał łącznie 236 miliardami dolarów majątku będącego w posiadaniu osób fizycznych na koniec września, co oznacza wzrost o 43% rok do roku.

Analitycy Credit Suisse w notatce spodziewali się, że kłopoty REIT będą miały wpływ na przychody i aktywa Blackstone związane z opłatami. „Wszystko to będzie nadal wywierać presję na wycenę premii Blackstone” – napisali.

W październikowym wezwaniu do zarobków Blackstone za trzeci kwartał Gray obwinił ożywienie REIT za zmienność rynku.

Powiedział, że REIT ma mnóstwo rezerw gotówkowych, aby „przetrzymać każdą burzę”. Zgodnie z prospektem emisyjnym te rezerwy gotówkowe wyniosły na koniec października 2,7 miliarda dolarów. Blackstone powiedział również w prospekcie emisyjnym, że ma dostęp do 9,3 miliarda dolarów „natychmiastowej płynności”.

„Kiedy mamy do czynienia z tego rodzaju spadkiem na rynku, nie jest zaskoczeniem spadek napływów od inwestorów indywidualnych” – powiedział Gray.

Reportaż Sibuka Oku i Herb Lash w Nowym Jorku Montaż autorstwa Rosalpy O’Brien i Sama Holmesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *