„Cicha” epidemia polio w Nowym Jorku skłania CDC do rozważenia dodatkowych szczepień dla niektórych osób

Przypadek znaleziono w hrabstwie Rockland, które ma najniższy wskaźnik szczepień przeciwko polio. Dyrektor Narodowego Centrum Szczepień i Chorób Układu Oddechowego CDC, dr. Jose Romero zauważył, że zdecydowana większość osób zarażonych polio nie ma objawów i dlatego może przenosić wirusa nawet o tym nie wiedząc.

„W społeczności jest wiele osób zarażonych wirusem polio. Rozsiewają wirusa” – powiedział. „Dyfuzja jest zawsze możliwa, ponieważ dyfuzja jest cicha”.

Zespół dochodzeniowy CDC udał się w zeszłym tygodniu z siedziby agencji w Atlancie do hrabstwa Rockland i są „niezwykle zdenerwowani”, że polio „może bardzo szybko wymknąć się spod kontroli i mieć kryzys na naszych rękach”, według agencji zdrowia publicznego. Lider spotkał się z zespołem.

„Oni… co jest przeciwieństwem ostrożnej wiary?” Inny przywódca społeczności, ekspert w dziedzinie edukacji szczepionkowej, spotkał się z zespołem CDC w hrabstwie Rockland. Obaj przywódcy poprosili o anonimowość, ponieważ nie byli upoważnieni do publicznego wypowiadania się.

Polio może powodować nieuleczalny paraliż i śmierć, ale większość ludzi w USA jest chroniona dzięki szczepieniom. Jednak inni mogą zostać zainfekowani wirusem z różnych powodów.

Nieszczepieni i niedostatecznie zaszczepieni są narażeni, a w hrabstwach Rockland i hrabstwach Orange na północ od Nowego Jorku wskaźnik szczepień przeciwko polio wynosi około 60%W porównaniu 93% Ogólnopolski, do 2 roku życia. Z obniżoną odpornością Ludzie mogą zarazić się, nawet jeśli są w pełni zaszczepieni.
Romero powiedział, że CDC rozważa różne opcje ochrony ludzi przed polio, w tym zapewnienie dodatkowych szczepień dzieciom w okolicy, tak jak robią to obecnie urzędnicy ds. zdrowia w Wielkiej Brytanii. Londynlub przepisywanie dodatkowych dawek dla określonych grup osób dorosłych.

„Zastanawiamy się nad wszystkimi aspektami tego, jak sobie z tym poradzić. W tym momencie nie mamy ostatecznej odpowiedzi” – powiedział.

„Cichy zabójca”

Sprawa polio w hrabstwie Rockland jest pierwszą zidentyfikowaną w Stanach Zjednoczonych od prawie dekady.

Wykryto również wirusa Ścieki w hrabstwie Rockland i sąsiednim hrabstwie Orange. Pozytywne próbki były genetycznie powiązane z indywidualnym przypadkiem, ale w Stanach Zjednoczonych nie zgłoszono żadnych innych przypadków.
U dorosłego z Nowego Jorku zdiagnozowano polio, pierwszy przypadek w Stanach Zjednoczonych od prawie dekady
3 na 4 ofiary polio nie objawy, ale według CDC nadal są w stanie przenosić wirusa na inne osoby. Większość z nich ma objawy, takie jak ból gardła lub ból głowy, które można łatwo przeoczyć lub pomylić z innymi chorobami. Stosunkowo niewielka liczba zostaje sparaliżowana, a dotknięta jest tylko 1 na 200. Niektóre osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów umierają z powodu niewydolności oddechowej.
Pod koniec lat 40. rozprzestrzeniła się polio osoba niepełnosprawna Średnio ponad 35 000 osób rocznie w Stanach Zjednoczonych. Kampania szczepień rozpoczęła się w 1955 roku, a liczba przypadków gwałtownie spadła. Dzisiaj pełna seria dziecięcych szczepionek przeciwko polio — Cztery rozmiary Od 2 miesięcy do 6 lat – co najmniej 99% skuteczności, według CDC.
Ale w ostatnich dziesięcioleciach niektóre małe grupy nie Zaszczepione Ich dzieci przeciwko wirusowi. Jeden z nich należy do ultraortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku, w tym w Rockland County.

W większości religijna społeczność żydowska hrabstwa Rockland skupiła się wokół wysiłków na rzecz edukacji „cudzoziemców”, którzy odmawiają szczepienia, powiedział lider ds. zdrowia społeczności.

READ  2022 Dynasty Fantasy Football Rookie Drafts: Jak i gdzie wybrać pakiet do biegania

„To cichy zabójca jak tlenek węgla, nigdy nie wiemy, kiedy nas uderzy” – powiedział.

„Prasa tego nie wytnie”

Edukator ds. szczepionek powiedział, że zespół CDC pragnie nauczyć się lepszych sposobów komunikowania się z członkami tej społeczności, którzy nie korzystają z Internetu, a zamiast tego uzyskują wiele informacji z serwisu komunikacyjnego WhatsApp i gazet społecznościowych.

W tym tygodniu hrabstwo Rockland i lokalni pracownicy służby zdrowia rozesłali broszurę w kilku językach, w tym w jidysz, która ogłaszała: „Polio szerzy się w Rockland County”.

Edukator ds. szczepień w Rockland County powiedział na spotkaniach z zespołem CDC: „Rozmawialiśmy o potrzebie głośnych wiadomości, a komunikat prasowy tego nie ograniczy”.

Dyrektor generalny Bon Secours Charity Health System, największego dostawcy opieki zdrowotnej w hrabstwie Rockland, członek WMCHealth, dr. Mary Leahy uczestniczyła w spotkaniach CDC i poprosiła ich o zrozumienie ludzi, którzy nie szczepili swoich dzieci przeciwko polio. Ciężkość choroby: „Wracam do moich dziadków i pradziadków, którzy faktycznie przeżyli polio w latach 40. i 50.”.

Romero to rozumie.

„Dorastałem w Meksyku. Widziałem tę chorobę, powikłania” – powiedział. „Poszedłem do szkoły z dziećmi, które miały aparat ortodontyczny”.

Powiedział, że wielu Amerykanów nie zdaje sobie sprawy z „niszczących” skutków „dożywotniego paraliżu” po polio.

„Myślę, że większość Amerykanów nigdy nie widziała polio. Ludzie stracili strach przed chorobą”.

Daniel Herrmann i John Bonifield z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *