Celem Papui jest zmniejszenie wskaźnika analfabetyzmu o 5 procent do roku 2024

Tempo.co, DjakartaRząd prowincji Papua zamierza do roku 2024 zmniejszyć wskaźnik analfabetyzmu do pięciu procent.

Szef Biura Edukacji Prowincji Papui, Christian Sohilite, powiedział tu we wtorek, że do 2023 roku wskaźnik analfabetyzmu w Papui osiągnie 19 procent.

„Brak edukacji jest nadal problemem, który należy pilnie rozwiązać do 2024 r.” – zauważył.

Według Sohilite’a wskaźnik analfabetyzmu w kraju osiągnął 1,8 proc., dlatego w tym roku jego partia zobowiązuje się do obniżenia tego wskaźnika w regionie o dwa do pięciu procent.

Biuro Edukacji Papui ma nadzieję osiągnąć ten cel poprzez przygotowanie nauczycieli prowadzących zajęcia z czytania i pisania dla potrzebujących dzieci.

Przygotowując zasoby ludzkie do ich edukacji, priorytetowo traktuje się dzieci mieszkające na odległych obszarach.

„Współpracując z innymi partiami w powiatach i miastach, możemy osiągnąć cel, jakim jest zmniejszenie poziomu analfabetyzmu” – zapewnił.

Zaznaczył, że w przyszłości jego biuro będzie organizować bardziej elastyczne lekcje, np. lekcje indywidualne, a nie w szkole.

„Tak więc nauczyciele nie tylko prowadzą lekcje w szkole, (ale) muszą chodzić od drzwi do drzwi i mają wystarczająco dużo czasu, aby zapewnić dzieciom naukę czytania i pisania poza godzinami lekcyjnymi” – wyjaśnił.

Według krajowego badania społeczno-ekonomicznego Statistics Indonesia (BPS) w 2022 r. wskaźnik analfabetyzmu wśród osób w wieku 15–59 lat w Indonezji wyniósł 1,5%, w porównaniu z 1,56% w 2021 r.

Rząd stwierdził, że spadający wskaźnik analfabetyzmu jest wskaźnikiem sukcesu Narodowego Programu Edukacji i zaangażowania w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG).

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 10 krajów z najwyższymi wynikami IQ na świecie

Kliknij tutaj dostać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

READ  Minister komunikacji Indonezji został aresztowany w sprawie korupcyjnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *