C Organizatorzy wyborów sporządzą mapę obszarów wrażliwych w Papui: Gubernator

JAIPURA, Papua (Andara) – Gubernator Papui Środkowej Ripka Haluk zwrócił się do organizatorów wyborów w 2024 r. o wyznaczenie obszarów bezbronnych, które mogą powodować konflikt, ponieważ wybory odbywają się po raz pierwszy w prowincji Papua Środkowa.

„Prowincja Papua Środkowa jest jedną z nowych prowincji Indonezji, dlatego są to pierwsze wybory, które odbywają się w tym miejscu” – oznajmił w otrzymanym tu w sobotę komunikacie prasowym.

Zdaniem Haluka pierwsze wybory to kamień milowy, który zadecyduje o przyszłości prowincji Papua Środkowa na najbliższe pięć lat, dlatego za pomyślne przeprowadzenie wyborów odpowiadamy wspólnie.

„W środę (17 stycznia 2024 r.) Prezydent Joko Widodo w swoim przemówieniu otwierającym Krajowe Spotkanie Koordynacyjne Forum Kontaktowego Liderów Regionalnych (FORGOBIMDA) powiedział, że w 2024 r. należy utrzymać stabilność polityczną i bezpieczeństwo polityczne. Optymalnie” – przypomniał. .

Dlatego rząd i siły bezpieczeństwa powinny sporządzić mapę potencjalnych słabych punktów przed jednoczesnymi wyborami powszechnymi w 2024 r., stwierdził Haluk.

„W takim przypadku organizatorzy wyborów, Komisja Wyborcza Publicznego (KPU), Agencja Nadzoru Wyborów Publicznych (Bavaslu) i pracownicy ochrony powinni zidentyfikować problemy na miejscu” – dodał.

Według niego niedawna dynamika społeczno-polityczna wywarła znaczący wpływ na życie ludzi, narodu i państwa.

„Niektóre z incydentów, które wyszły na jaw, to konflikty, ideologie sprzeczne z Panjazilą, działania separatystyczne i akty terroryzmu, które prowadzą do destabilizacji zjednoczonego państwa Republiki Indonezji” – powiedział.

Wszyscy interesariusze, zwłaszcza organizatorzy wyborów i władze lokalne, powinni dołożyć wszelkich starań, aby zapobiegać zdarzeniom zakłócającym bezpieczeństwo, w tym zapobiegać obrotowi napojami alkoholowymi podczas wyborów – dodał.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Prawie 400 dostaw policyjnej logistyki wyborczej w Papui Zachodniej
Powiązane wiadomości: Szef policji krajowej, dowódca TNI uczestniczy w pracach społecznych w Papui
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Szef policji w Papui Zachodniej wzywa do neutralności w nadchodzących wyborach

READ  Daj dobry przykład życia w różnorodności: Jokowi dla chrześcijan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *