Wielki imam Al-Azhar spotyka się z prezydentem-elektem Prabowo Subianto, omawia możliwe powiązania obronne

Tempo.co, DjakartaMinister obrony i prezydent-elekt Prabowo Subianto był gospodarzem wizyty wielkiego egipskiego imama Al-Azhar Ahmada Al Tayeba w biurze Ministerstwa Obrony w Dżakarcie w środę, 10 lipca 2024 r.

Podczas spotkania z Wielkim Imamem Prabowo Subianto powiedział, że podziwia historię i walkę narodu egipskiego. Egipt to także kraj bliski sercu Indonezyjczyków.

„Ponieważ Egipt był jednym z pierwszych krajów, które uznały niepodległość Indonezji” – stwierdził prezydent-elekt w oświadczeniu napisanym w czwartek 11 lipca 2024 r.

Prabowo powiedział, że Ministerstwu Obrony zależy na budowaniu dwustronnych stosunków z Egiptem w zakresie bezpieczeństwa, co będzie korzystne dla obu krajów.

Wcześniej Wielki Imam spotkał się z prezydentem Joko Widodo lub Jokowi w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie we wtorek po południu 9 lipca 2024 r.

Jokowi i Ahmad Al Tayeb odbyli spotkanie za zamkniętymi drzwiami w sali Jebara w Pałacu Merdeka. Prezydentowi towarzyszyli Minister Stanu Pratigno, Minister Spraw Zagranicznych Retno Marsudi i Minister Spraw Religijnych Jakut Solil Kumas.

W ciągu ostatniej dekady Wielki Imam Al-Azhar odwiedził Indonezję trzykrotnie, przy czym dwie pierwsze wizyty miały miejsce w 2016 i 2018 r.

Al Tayeb ma przebywać w Indonezji przez cztery dni od 8 do 11 lipca i będzie to jego trzecia wizyta. Wielki Imam ma także wygłosić publiczny wykład na Państwowym Uniwersytecie Islamskim Sayrifa Hidayatullaha (UIN) w Dżakarcie.

Al Tayeb spotkał się także z osobistościami religijnymi, Radą Administracyjną Nahdlatul Ulama (PBNU) i centralnym zarządem Muhammadiyah, Krajową Agencją Zakat Amil (Basnas) i Centrum Studiów Al-Koran.

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: Wielki imam Al-Azhar, wiceprezydent Indonezji podejmuje działania mające na celu zwalczanie islamofobii

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

READ  PON: Promuj turystykę w Aceh na Sumatrze Północnej zamiast Widodo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *