Budowanie potencjału zasobów ludzkich, Panchasheela musi zostać ustanowiona: minister

JAKARTA (ANTARA) – Indonezyjskie zasoby ludzkie muszą rozwijać swoje umiejętności techniczne i przestrzegać wartości ideologii kraju, Panchasila, aby konkurować na świecie, powiedziała minister zasobów ludzkich Aida Faucia.

„Panjasila definiuje tożsamość Indonezji jako narodu. Dlatego Panjasila służy nie tylko jako podstawa państwa, ale także jako cecha określająca nasze zasoby ludzkie” – powiedział minister w oświadczeniu otrzymanym tutaj w sobotę.

Zrobił te komentarze podczas inauguracji Rini Sugiarti jako profesora psychologii na Uniwersytecie Semarang (USM).

Sugiarthi wygłosił wykład naukowy na temat „Implementation of Character Building: A Paradigm for Human Resource Development in the Face of Global Competition”.

Minister Bauzia podkreśliła, że ​​rząd priorytetowo traktuje rozwój zasobów ludzkich w swoich programach pracy, aby rozwijać wysoko wykwalifikowane zasoby ludzkie.

Nakreślił kilka cech wyjątkowych zasobów ludzkich, w tym zdolności techniczne i umiejętność dostosowania się do zmieniających się czasów.

Drugą cechą jest posiadanie silnych wartości moralnych, takich jak uczciwość, zaangażowanie, współpraca i odpowiedzialność.

Fauziyah podkreślił również znaczenie utrzymania dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego dla zasobów ludzkich.

„W kontekście indonezyjskim rozwój zasobów ludzkich o tych pozytywnych cechach nie może być oddzielony od naszej państwowej i narodowej filozofii panchasila” — wyjaśnił.

Minister pogratulował Sukiyarthiemu nominacji na profesora na uniwersytecie.

Powiedział, że jego osiągnięcie sprawiło, że kobiety są dumne.

Pochwaliła Uniwersytet Semarang za zapewnienie kobietom możliwości wniesienia wkładu i awansu w instytucji, zauważając, że pięciu z ośmiu profesorów to kobiety.

„Dla wszystkich kobiet: rząd zapewnia kobietom poprzez konstytucję i prawa możliwość pełnienia ról wykraczających poza obowiązki domowe” – dodała Fauzia.

Powiązane wiadomości: Minister wzywa firmy do tworzenia niedyskryminujących miejsc pracy
Powiązane wiadomości: Przemysł 4.0 kluczem do sprostania wyzwaniom związanym z siłą roboczą: minister

Przetłumaczone przez: Zuby Mahrofi, Mekka Yumna
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

READ  – Tylko wejście. Brak wyjścia: „Pekin widzi więcej zamknięć rządowych, ponieważ gniew narasta w Szanghaju”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *