Budowa Hal Narodowego Tygodnia Sportu postępuje dobrze: Minister

MADEN, SUMATRA PÓŁNOCNA (ANTARA) – Budowa obiektu na Narodowy Tydzień Sportu 2024 (PON) na Sumatrze Północnej postępuje dobrze, powiedział Minister Koordynujący ds. Politycznych, Prawnych i Bezpieczeństwa Hadi Janto.

Poczynił te uwagi po inspekcji w środę kilku stadionów PON w Centrum Sportowym North Sumatra w wiosce Sena w dystrykcie Deli Sertang na Sumatrze Północnej.

„Wszystko w implementacji PON działa zgodnie z oczekiwaniami” – dodał Tjahjanto.

Podczas inspekcji minister, któremu towarzyszył pełniący obowiązki gubernatora Północnej Sumatry Agus Fatoni oraz lokalny zespół PON, oświadczył, że spodziewa się, że wszystkie obiekty PON w regionie zostaną ukończone zgodnie z założeniami.

Władze lokalne i zainteresowane strony w Tjahjanto muszą poprawić koordynację, aby budowa obiektów sportowych przebiegła pomyślnie.

„Zaawansowanie budowy areny przebiega bardzo dobrze i jest już prawie ukończone. Mamy pewność, że cała infrastruktura zostanie ukończona w terminie. To nasza wspólna odpowiedzialność” – powiedział.

Tymczasem Fadoni powiedział, że stopień rozwoju Stadionu Głównego Sumatra Północna osiągnął 71,86 procent, a kryty stadion do badmintona wszedł w końcową fazę budowy.

„Rozbudowa stadionu postępuje szybciej niż zakładano. Zakończymy go w lipcu (2024 r.), a testy będziemy mogli przeprowadzić na początku sierpnia” – dodał Fadoni.

Zapewnił, że obiekty, w których odbędzie się XXI Złoty Turniej, który odbędzie się w dniach 8-20 września 2024 r., zostaną oddane w terminie.

„Baseny, kręgielnia i inne obiekty są już prawie gotowe. Jesteśmy w trakcie tworzenia obiektów pomocniczych” – poinformował.

W tym roku po raz pierwszy PON odbędzie się w dwóch województwach. W wydarzeniu weźmie udział co najmniej 38 prowincji, w tym Papuaskie Nowe Regiony Autonomiczne (DOB) i Stolica Narodowa Nusantara (państwo polskie).

Powiązane wiadomości: Pon i Beparnas odbędą się punktualnie: Prezydent

Powiązane wiadomości: KONI i Garuda Indonesia wspólnie wspierają 2024 PON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *