NU twierdzi, że Jokowi obiecuje pozwolenia na wydobycie od 2021 r

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Widodo lub Jokowi przyznał Specjalny Obszar Zezwolenia Wydobywczego lub WIUPK organizacjom religijnym, w tym Nahdlatul Ulama lub NU. Rada Zarządzająca NU (PBNU) stwierdziła, że ​​licencja będzie gwarantowana od 2021 r.

Prezydent PBNU Yahya Cholil Staquf, alias Gus Yahya, powiedział, że prezydent złożył tę ofertę podczas swojego przemówienia prezydenckiego na 34. Kongresie NU w Lampung.

„Na otwarciu 34. Kongresu w Lampung w grudniu 2021 r. prezydent Jokowi powiedział w swoim przemówieniu, że udzieli NU koncesji na wydobycie” – Yahya powiedział w czwartek 6 czerwca w biurze PBNU w Dżakarcie.

Oszacował, że rząd zwraca większą uwagę na NU ze względu na dużą społeczność. NU ma około 30 000 islamskich szkół z internatem i innych szkół z Nahtlilub społeczności NU. Nie mówiąc już o liczbie przedszkoli i innej infrastruktury.

Tymczasem jego zasoby i możliwości są niewystarczające, aby utrzymać te różnorodne programy edukacyjne. Warunki te wymagały natychmiastowej interwencji PBNU.

„Postrzegamy to (koncesję na wydobycie) jako szansę, więc natychmiast chwytamy to, czego potrzebujemy. Nic na to nie poradzimy” – powiedział Guz Yahya.

Prezydent Jokowi faktycznie obiecał rozdanie zezwoleń na wydobycie organizacjom wyznaniowym na konferencji NU w grudniu 2021 r., po czym przyjęto rozporządzenie rządu (PP) nr 23. 2024 30 maja 2024 w dniu 25.

Niemniej jednak decyzja prezydenta wzbudziła podejrzenia, że ​​PBNU może być nagrodą za wsparcie w wyborach prezydenckich w 2024 roku najstarszego syna Jokowi, Prabowa Subianto i Gibrana Rakabuminga Raki.

Aishya Amira Wagang

Wybór nauczyciela: Zezwolenia na wydobycie dla grup religijnych są sprzeczne z ustawą Minerba, mówi Muhammadiyah

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *