Brazylia popiera dokument G20 w sprawie gospodarki cyfrowej

(MENAFN – Caribbean News Global)

Brasilia, Brazylia (BRICS TV) – Państwa członkowskie G20 zatwierdziły dokument w sprawie gospodarki cyfrowej w sobotę 19 sierpnia w Indiach. Na corocznym spotkaniu grupy uzgodniono tematy publicznej infrastruktury cyfrowej, bezpieczeństwa w gospodarce cyfrowej oraz umiejętności cyfrowych.

Brazylię reprezentował minister komunikacji Juscelino Bilho. Minister nakreślił kroki podjęte przez kraj w obszarach priorytetowych wskazanych przez komisję, takich jak pix i tożsamość cyfrowa, aby dotrzeć do 150 milionów ludzi i uzyskać dostęp do usług cyfrowych oferowanych na portalu rządowym – platformie udostępniającej różne e-usługi publiczne.

Minister przytoczył także wysiłki rządu centralnego mające na celu podłączenie do Internetu 140 000 szkół publicznych w całym kraju.

„Kwalifikacja nauczycieli i udostępnianie określonych materiałów dydaktycznych na platformach cyfrowych jest przedmiotem wspólnych wysiłków rządu” – stwierdził.

Coroczne spotkanie ministrów gospodarki cyfrowej G20 organizowane jest od 2017 r. W tym roku spotkaniu przewodniczą Indie, podaje brasil 247, partner telewizji brics.

MENAFN22082023000232011072ID1106918462


Zastrzeżenia prawne:
MENAFN DOSTARCZA INFORMACJE „TAKIE, JAKIE SĄ”, BEZ ŻADNYCH GWARANCJI. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność lub wiarygodność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy dotyczące praw autorskich dotyczące tego artykułu, skontaktuj się z powyższym dostawcą.

READ  W Jim Nantes Grief i epicki Bills wygrywają z szefami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *