BP Batam zaprzecza ustaleniom Rzecznika dotyczącym niewłaściwego zarządzania w projekcie Rembang Eco-City

Tempo.co, Djakarta – Przewodniczący Badama Development Board lub BP Badam Muhammad Rudy odpowiedziały na dochodzenie Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie rzekomych nadużyć w Rempang Eco-City. Zdaniem Rudy’ego BP Batam musi przestrzegać wszelkich zasad przy opracowywaniu Narodowego Planu Strategicznego.

„Wierzę w egzekwowanie prawa [team] Lepiej wiedzieć” – powiedział w środę w Batam.

Rudy upierał się, że nie jest gotowy do dalszego komentowania zarzutów dotyczących złego zarządzania, ale potwierdził, że Eko-Miasto Rembang zostanie zagospodarowane po sfinalizowaniu procesu przekazania gruntów.

„Przeniesienie jest bardzo powolne ze względu na niekompletne zarządzanie. Nie będę dalej komentować [the development] Jeśli administracja zostanie usunięta, będzie ona kontynuowana od lasów do praw do zarządzania gruntami (HPL)” – wyjaśnił.

Rudy powiedział, że jego strona rozwiąże każdy widoczny problem, aby zapewnić płynny rozwój projektu Bedham. „Obejmuje odszkodowanie i tym podobne. Załatwimy wszystko, aby upewnić się, że nic nie jest [maladministration],” on dodał.

Rzecznik zgłosił wcześniej kilka problemów związanych z niewłaściwym administrowaniem wykrytych w toku dochodzenia prowadzonego od września 2023 r. do stycznia 2024 r. Członek Rzecznika Praw Obywatelskich Johannes Vidjantoro powiedział w poniedziałek, że w projekcie Rembang Eco-City wykryto co najmniej cztery uchybienia administracyjne. Wiążą się one z zaniedbaniem, Niepraktyczne działania w kontekście naciągniętego zawieszenia i rembangowego rozwoju ekomiast.

Pierwszym nieregularnym odkryciem była Kampung Tua na wyspie Rembang, która nie posiadała żadnej dokumentacji potwierdzającej jej istnienie.

Po drugie, status gruntów i prawa do zarządzania gruntami. Niewłaściwe zagospodarowanie miało miejsce, zanim BP Batam nabyło prawo do zarządzania gruntami, w związku z czym rzecznik nalegał, aby firma rozwiązała problem.

Rzecznik praw obywatelskich zgłosił także inny przypadek niewłaściwego zarządzania, kiedy utworzono Rembang Eco-City jako projekt strategiczny. Krótki okres od maja do lipca wskazywał na całkowity brak przygotowań do przyspieszenia rozwoju Eko-Miasta Rembang. Odrzucenie i konflikt agrarny wynikały z braku odpowiednich przepisów, polityki i dostępności gruntów.

READ  Austin Riley z Braves dokonuje niedorzecznego połowu, który oszałamia Phillies

Ostatnie ustalenie dotyczy represji stosowanych przez policję i wspólny aparat. Egzekwowanie prawa antyobywatelskiego przez Rempang Eco-City wywołało strach i niepewność w społecznościach Rempang. Ponadto Rzecznik stwierdził, że działania te wzbudziły brak zaufania do policji i rządu jako całości.

Eka Sahputra Joga

Wybór nauczyciela: Raport Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie złego zarządzania w rozwoju eko-miasta Rembang

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *