Błyskawiczne powodzie zakopują samochody i prowadzą turystów do Doliny Śmierci | Parki narodowe

Błyskawiczne powodzie w Parku Narodowym Doliny Śmierci zamknęły wszystkie drogi prowadzące do parku, zakopały samochody i pozostawiły w piątek około 1000 osób na mieliźnie.

Potop przyniósł do słynnego gorącego i suchego parku „cały rok deszczu w jeden poranek” Kalifornia pustynia. W rejonie Furnace Creek spadło co najmniej 4,3 cm deszczu; Średnie roczne opady w parku wynoszą 4,8 cm (1,9 cala).

Około 60 pojazdów zostało zakopanych w gruzach, pozostawiając około 500 odwiedzających i 500 pracowników parku opuszczonych, poinformowali urzędnicy parku. Nie było żadnych natychmiastowych doniesień o urazach, a Departament Transportu Kalifornii oszacował, że ponowne otwarcie drogi, która umożliwi odwiedzającym park ewakuację, zajmie od czterech do sześciu godzin.

To już druga duża powódź w parku w tym tygodniu. Niektóre drogi zostały zamknięte w poniedziałek z powodu błota i gruzu z gwałtownych powodzi, które mocno uderzyły w zachodnią Nevadę i północną Arizonę.

Deszcz zaczął się około 2 w nocy, powiedział fotograf przygodowy z Arizony, John Chirlin, który widział powódź, siedząc na klifie, próbując sfotografować błyskawice, gdy zbliżała się burza.

Filmy i zdjęcia zamieszczone przez Sirlin w mediach społecznościowych przedstawiały rwącą wodę, wyrwane palmy i samochody tkwiące w gruzach.

Park Narodowy Doliny Śmierci doświadczył dziś rano ogromnej powodzi. Około dwóch tuzinów pojazdów zostało uwięzionych w błocie i gruzach skalnych w Gospodzie w Dolinie Śmierci. Wyjście zajęło prawie 6 godzin. #Cawks #Czas burzy pic.twitter.com/3rDFUgY7ws

— John Sirlin (@SirlinJohn) 5 sierpnia 2022

„Jest bardziej ekstremalny niż wszystko, co tam widziałem” – powiedział Chirlin, który mieszka w Chandler w Arizonie i odwiedza park od 2016 roku. Jest wiodącym przewodnikiem po niesamowitych przygodach pogodowych i powiedział, że zaczął gonić burze w Minnesocie. i High Plains w latach 90.

„Nigdy nie widziałem tego w takim stopniu, jak całe drzewa i głazy spadające w dół. Hałas niektórych skał schodzących z góry był niewiarygodny” – powiedział w wywiadzie telefonicznym w piątek po południu.

„Było dużo wymycia na głębokości kilku stóp. Droga była pokryta skałami, może 3 lub 4 stopy”, powiedział.

Sarlin powiedział, że podróż z pobliskiej chaty w Dolinie Śmierci, około 56 kilometrów od parku, zajęła mu około 6 godzin.

„Co najmniej dwa tuziny samochodów zostało zmiażdżonych i zablokowanych” – powiedział, dodając, że nie widział nikogo rannego „ani ratownictwa przy wysokiej wodzie”.

Podczas piątkowej ulewy „powodzie wepchnęły kontenery ze śmietnikami do zaparkowanych samochodów, powodując, że samochody zderzyły się ze sobą. Ponadto kilka obiektów, w tym pokoje hotelowe i biura biznesowe, zostało zalanych” – napisano w oświadczeniu parku.

W oświadczeniu stwierdzono, że system wodociągowy, który dostarcza go mieszkańcom parku i biurom, również uległ awarii po zerwaniu naprawionej linii.

Według National Weather Service ostrzeżenie powodziowe obowiązuje do wieczora.

Associated Press dostarczyła raporty

READ  Indonezja i Turcja dyskutują o islamofobii w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *