Bengulu rozprowadza pomoc rolną wśród rolników w celu zwiększenia produktywności

Bengulu (Antara) – Administracja Bengulu rozdała rolnikom sprzęt i maszyny rolnicze, aby zwiększyć produkcję rolną w prowincji w obliczu przedłużającej się suszy.

„Jestem przekonany, że ta pomoc przyniesie korzyści społeczności i pomoże zwiększyć produkcję rolną rolników” – powiedział w niedzielę gubernator Bengulu Rohidin Mercia.

Pakiet pomocy rolniczej obejmuje 45 elektrycznych opryskiwaczy do roślin, trzy ciągniki ręczne, 22 maszyny uprawowe, 42 maszyny do pielęgnacji trawników, trzy motocykle trójkołowe, 2000 litrów nawozów organicznych i 500 kilogramów nawozów wieloskładnikowych.

Pakiet został rozesłany do 15 grup rolników w wiosce Talang Benih w podokręgu grupowym w dystrykcie Rejong Lepong.

Gubernator Mersya potwierdził, że rozdany sprzęt i maszyny nie należały wyłącznie do przywódców grup rolniczych, ale do wszystkich członków każdej grupy. Poprosił także rolników, aby dobrze dbali o zrównoważone korzyści płynące z tej uprawy.

„Proszę o konserwację tych urządzeń i maszyn. Chcę podkreślić, że wszyscy członkowie grup rolników mają prawo z nich korzystać” – powiedział.

Gubernator zauważył, że stan działalności rolniczej w podokręgu Grupy jest nadal lepszy w porównaniu z innymi obszarami Bengulu podczas trwającej suszy.

Obecnie obszary przybrzeżne prowincji, takie jak Seluma, Manna, Kaur, North Pengulu i Mukkomuko, zaczęły pękać, utrudniając produkcję rolną.

„System nawadniania w tej grupie jest bardzo niezawodny. Dlatego pora sucha nie zakłóca plonów. Wszyscy powinniśmy być za to wdzięczni” – powiedział gubernator.

Oprócz rolników z dystryktu Rejang Lepong na początku października rząd prowincji udzielił podobnej pomocy rolnikom z dystryktu Kaur.

W sumie pięć grup rolników w okręgu Kaur otrzymało traktory, a 14 grup rolników otrzymało opryskiwacze przeciwko szkodnikom roślin.

Te pakiety pomocy rolnej mają na celu pomoc rolnikom w Rejang Lepong i Kaur w zwiększeniu produkcji roślin spożywczych, zwłaszcza ryżu, ponieważ oba okręgi są obszarami Pengulu produkującymi ryż.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo Rolnictwa współpracuje z firmą Bulog w celu przejęcia produkcji rolników
Powiązane wiadomości: Każdy ryż od krajowych rolników ma pierwszeństwo: Bulog

READ  Rosja opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną po 2024 r

Przetłumaczone przez: Boyke L, Tegar Noorbitra
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *