Syn Jokowi, Kesang Pangareb, ustosunkował się do możliwości startu w nadchodzących wyborach.

Tempo.co, DjakartaGeneralny przewodniczący Indonezyjskiej Partii Solidarności (PSI). Kesang Barangay Mówił o orzeczeniu Sądu Najwyższego, które ułatwi mu start w wyborach na szefa regionalnego w 2024 roku.

„Zobaczmy, czy jeśli rozporządzenie zostanie zmienione, będę miał szansę zakwestionować (wybory)” – powiedział prezydent Joko Widodo, czyli najmłodszy syn Jokowiego, we wtorek 4 czerwca 2024 r. Powiedział, że czeka na wybory parlamentarne. Rozporządzenie Komisji Orzecznictwa Sądu Najwyższego (KPU).

Decyzją Sądu Najwyższego nr 23 P/HUM/2024 nakazano KPU zmianę przepisów dotyczących granicy wiekowej kandydatów na przewodniczącego regionu. Decyzja ta jest postrzegana jako czerwony dywan dla Kesanga do zakwestionowania nadchodzących wyborów.

Kaesang Pangarep ma obecnie 29 lat, a w grudniu, cztery miesiące po zakończeniu okresu rejestracji kandydatów w regionalnych wyborach prezydenckich, skończy 30 lat. Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego limit 30-letniej kadencji został zmieniony, tak aby mógł on startować w wyborach na gubernatora.

Kesung powiedział, że nie wie, czy KPU skonsultuje się z DPR w sprawie tej poprawki. „Nie wiem, bo nie brałem udziału (w tym procesie)” – powiedział młodszy brat wiceprezydenta-elekta Gibrana Rakabuminga.

Kesang powiedział, że PSI ma obecnie 8 mandatów w Dżakarcie KRLD, co umożliwi jego partii utworzenie koalicji w celu nominowania kandydatów na przewodniczącego regionalnego w Dżakarcie.

„Jeśli pytacie mnie, czy wystartuję w wyborach, sierpień jest niespodzianką” – powiedział.

Tamara Alia

Wybór nauczyciela: Jokowi twierdzi, że inwestowanie w Nusantara Capital oznacza posiadanie przyszłości

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  5 erupcji w ciągu 3 dni; Indonezyjska góra Semeru w stanie alertu po tym, jak wulkan o wysokości 400 m wyrzuca popiół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *