Blinken mówi Ławrowowi, że USA obiecały „szybką reakcję” na dalszą agresję na Ukrainę.

Dwóch czołowych dyplomatów zakończyło w piątek półtoragodzinne spotkanie dwustronne, podczas którego Stany Zjednoczone starały się przekonać Rosję do zwiększenia napięć na granicy z Ukrainą, gdzie zgromadziły dziesiątki tysięcy żołnierzy, i pokazały możliwość inwazja na Ukrainę. .

Na konferencji prasowej po spotkaniu z Blinkenem Ławrow powiedział, że Stany Zjednoczone zgodziły się wysłać pisemne odpowiedzi na wszystkie rosyjskie żądania bezpieczeństwa.

Blingen zorganizuje również konferencję prasową po spotkaniu z Ławrowem.

„Wszyscy jesteśmy jednakowo oddani ścieżce dyplomacji i dialogu w celu rozwiązania naszych różnic” – powiedział Blingen w piątek.. „Ale jeśli okaże się to niemożliwe, a Rosja zdecyduje się kontynuować agresję na Ukrainę, jesteśmy zdeterminowani”.

Obie strony przed rozmowami zgodziły się, że nie spodziewają się przełomu w rosyjskich żądaniach obronnych, a Stany Zjednoczone i ich sojusznicy rozważają początek.

Na spotkaniu Blinken powtórzył, że nie spodziewa się, że Stany Zjednoczone i Rosja rozwiążą swoje różnice, ale wyraził nadzieję, że otworzy drogę dyplomatyczną do rozwiązania tych problemów.

„Jesteśmy zaangażowani w podążanie tą ścieżką i pokojowe rozwiązywanie naszych różnic” – powiedział.

Po spotkaniu Blingena z Ławrowem w piątek w Berlinie, po spotkaniach ze swoimi odpowiednikami z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji oraz w Kijowie, spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim.

To ważna wiadomość, która zostanie zaktualizowana.

READ  Elon Musk mówi, że ustąpi ze stanowiska CEO Twittera – gdy znajdzie zastępstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *