Biuro ds. Środowiska w Dżakarcie kontroluje pożar na składowisku odpadów Bandarkebang

JAKARTA (Antara) – Biuro ds. Środowiska w Dżakarcie poinformowało, że w niedzielne popołudnie udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się pożaru w zintegrowanym zakładzie przetwarzania odpadów Bandarkebang (DSPT) w Bekasi na Jawie Zachodniej.

„Pożar został pomyślnie zlokalizowany i opanowany. Skoordynowaliśmy współpracę ze strażą pożarną i ratownictwem w Dżakarcie oraz miastem Bekasi, aby szybko ugasić pożar” – potwierdził w niedzielę szef Biura ds. Środowiska w Dżakarcie, Asep Kuswanto.

Według niego, po zgłoszeniu pożaru w strefie 2 składowiska Bunterkebang, około godziny 14:00 czasu lokalnego, szybko wysłano kilka zastępów straży pożarnej.

Do opanowania pożaru wysłano cztery cysterny na wodę z Jednostki Jednostki Gospodarki Odpadami (UPST), dwóch strażaków z UPST, 15 strażaków z Dżakarty i czterech strażaków z miasta Bekasi.

Szef Biura Kontroli i Ratownictwa w Dżakarcie Satriadi Gunawan powiedział, że w gaszeniu pożaru wzięło udział co najmniej 60 strażaków z jego strony.

Ponadto rząd prowincji Dżakarta wysłał kilka koparek, aby wykopały płonące gruzy i polały je wodą.

„Dzięki Bogu, w ciągu trzech godzin udało nam się opanować pożar. Obecnie jest to proces jeszcze zimny” – powiedział Kuswanto.

Wyjaśnił, że na podstawie otrzymanych przez niego informacji pożar wybuchł o godzinie 14:15 w strefie 2 obiektu Bandarkebang, naprzeciwko elektrowni i elektrowni odpadowej.

Strefę 2 uważa się za strefę niefunkcjonalną, w której pożary mogą rozprzestrzeniać się z unoszących się w powietrzu suchych śmieci.

Biuro ds. Środowiska w Dżakarcie nadal stacjonuje na miejscu wozy strażackie i nadal bada przyczynę pożaru, całkowity spalony obszar oraz straty ekonomiczne spowodowane incydentem.

Powiązane wiadomości: Dżakarta przeprowadzi w październiku próbę produkcji ekologicznego paliwa RDF
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Dżakarta spodziewa się, że głównym tematem szczytu G20 będzie system lądowy Bandarkebang

Przetłumaczone przez: Chit N, Kensu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *