Ambasador Indonezji powiedział, że dwustronne stosunki z Malezją pozostaną silne niezależnie od wyników wyborów.

(MENAFN – Nam News Network) Rosmalis Anuar

KUALA LUMPUR, 11 lutego (NNN-Bernama) – Niezależnie od tego, kto zwycięży w wyborach powszechnych 14 lutego 2024 r., siła dwustronnych stosunków między Indonezją a Malezją pozostanie silna, powiedział ambasador Indonezji w Malezji Hermono.

Powiedział, że stosunki Indonezji i Malezji opierają się na solidnym fundamencie sąsiedztwa i mają wspólne interesy we wzmacnianiu współpracy.

Hermono wyraził pewność, że trzej kandydaci na prezydenta, a mianowicie Prabowo Subianto, Anis Baswedan i Kanchar Pranowo, są dobrze poinformowani o Malezji.

„Znam wszystkich trzech kandydatów bardzo dobrze; Wszyscy bardzo dobrze znają Malezję i uważam, że wszyscy są zainteresowani dalszym budowaniem silnych relacji między obydwoma krajami” – powiedział Bernamie w niedawnym wywiadzie w swoim biurze.

Hermono stwierdziła, że ​​silne więzi dwustronne są ważne dla obu krajów i dobrobytu Azji Południowo-Wschodniej, opisując Malezję i Indonezję jako kotwice stabilności i dobrobytu w regionie.

Wyraził także nadzieję, że prezydent-elekt przyspieszy rozpatrzenie kwestii granicznych i indonezyjskich pracowników migrujących w Malezji.

„Jeśli uda nam się rozwiązać te dwie kwestie, uważam, że stosunki między Malezją a Indonezją będą jeszcze silniejsze. Nie będzie już barier, ponieważ oba kraje mają wspólny interes i chcą poprawić i wzmocnić stosunki dwustronne” – powiedział.

Zapytany o nowe obszary współpracy Hermono powiedział, że oba kraje zgadzają się na wzmocnienie współpracy w zakresie poprawy bezpieczeństwa żywnościowego i sektorów czystej energii.

„Te obszary są bardzo strategiczne dla Malezji i Indonezji, ponieważ oba kraje uzupełniają się. Indonezja ma rozległą ziemię i wielu pracowników. Malezja nie jest tak rozległa jak Indonezja, nie ma tu wielu pracowników rolnych, ale Malezja ma zaawansowaną technologię w rolnictwie.

„W sektorze energetycznym Malezja kupuje węgiel z Indonezji w celu produkcji energii, ale w przyszłości musimy wytwarzać czystą energię. Dlatego uważam, że jest to sektor bardzo strategiczny dla obu krajów” – powiedział.

READ  Fotowoltaika poza siecią zapewnia światło, czas i dochody odległym wioskom

W środę (14 lutego) 2024 roku około 240 mln obywateli Indonezji pójdzie do urn, aby wybrać prezydenta, wiceprezydenta, członków Ludowego Zgromadzenia Doradczego oraz przedstawicieli samorządów.

– NNN-Bernama

MENAFN11022024000200011047ID1107837120


Zastrzeżenia prawne:
MENAFN DOSTARCZA INFORMACJE „TAKIE, JAKIE SĄ”, BEZ ŻADNYCH GWARANCJI. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność lub wiarygodność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy dotyczące praw autorskich dotyczące tego artykułu, skontaktuj się z powyższym dostawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *