Biden spotyka się z rodzicami Trevora Reeda po tym, jak protestują przed Białym Domem

Rodzice Trevora Reeda, 30-letniego obywatela USA i byłego żołnierza piechoty morskiej, od 2019 roku więziony w Rosjispotkał się w środę z prezydentem Joe Bidenem po demonstracji przed Białym Domem, aby wezwać Bidena, aby zrobił więcej, aby sprowadzić ich syna do domu podczas brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę.

„Podczas ich spotkania prezydent potwierdził swoje zobowiązanie do kontynuowania pracy na rzecz uwolnienia Trevora, Paula Whelana i innych Amerykanów niesłusznie przetrzymywanych w Rosji i gdzie indziej oraz do zapewnienia wszelkiej możliwej pomocy, dopóki oni i inni nie będą wolni i wrócili do domu. ich rodziny, które z taką pasją opowiadają się za ich uwolnieniem – powiedziała w oświadczeniu sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki; Whelan to kolejny były żołnierz piechoty morskiej uwięziony w Rosji.

Jonathan Franks, rzecznik rodziny, tweetował że prezydent był „niesamowicie łaskawy” podczas środowego wieczornego spotkania w Białym Domu z Joeyem i Paulą Reedami. Frankowie udostępnione zdjęcia stroików stojących przed Białym Domem.

Przed spotkaniem, zapytani przez ABC News, co powiedzieliby Bidenowi, Joey i Paula Reed powiedzieli, że chcą przypomnieć mu o służbie syna dla hrabstwa i jemu osobiście, podkreślając jego doświadczenie jako strażnika prezydenckiego w Camp David.

„Chcemy mu opowiedzieć o naszym synu – trochę, czego nie otrzymał od kogoś z raportu” – powiedział Joey Reed. – Przypomnij mu, że nasz syn dołożył czas do służby w Marine Corps, żeby mógł być strażnikiem prezydenckim.

Psaki powiedział, że zespół bezpieczeństwa narodowego Bidena „będzie w stałym kontakcie z Reeds, rodziną Whelan i innymi rodzinami Amerykanów przetrzymywanych jako zakładników lub niesłusznie przetrzymywanych za granicą”.

READ  Archiwa Narodowe nie mogą znaleźć obrazu Trumpa, cennych kijów golfowych

„Jesteśmy wdzięczni za ich partnerstwo i opinie” – powiedziała. „Będziemy nadal pracować, aby zapewnić, że komunikujemy się i dzielimy informacjami w sposób przydatny dla tych rodzin”.

Błagania Reedów pojawiają się, gdy Departament Stanu ogłosił nowe doradztwo Ostrzegając w środę Amerykanów, by nie podróżowali do Rosji ani na Ukrainę, i wyraźnie zaznaczając, że obywatele USA w Rosji mogą zostać wybrani „w tym do zatrzymania”.

Trevor Reed został uwięziony przez 956 dni i jest trzeciego dnia swojego drugiego strajku głodowego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w więzienie w Mordowii, Rosja, mówią jego rodzice. Reed podejrzewa, że ​​ma gruźlicę i złamane żebro, ale nie otrzymał „znaczącej opieki medycznej”, powiedzieli, więc zorganizowali protest przed Białym Domem, aby zwiększyć świadomość na temat jego sprawy. Powiedzieli, że większość swoich dni spędza w odosobnieniu, nieustannie karany za przyziemne rzeczy, takie jak niewłaściwe ścielenie łóżka.

„W ciągu dnia, ponieważ pokój nie ma prawdziwego ogrzewania, a okna są popękane, przez cały dzień widać swój oddech. Zwija się na podłodze obok rury z ciepłą wodą, aby się ogrzać, a potem dostaje wykroczenia za leżenie podłogi w ciągu dnia” – powiedział dziennikarzom jego ojciec.

The Reeds wielokrotnie mówili dziennikarzom, że chcą zamiany więźniów w zamian za syna.

„Nasz syn był gotów oddać życie za prezydenta Bidena i jego rodzinę. I nie chodzi tylko o to, że służył swojemu krajowi, służył w szczególności temu prezydentowi. I nie wszyscy Amerykanie przetrzymywani na całym świecie nie powinni … zdobądź wszystko, co nasz rząd może dać – jeśli to oznacza handel więźniami, niech tak będzie, zabierzmy naszych Amerykanów do domu – powiedział.

READ  Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla dla lepszej jakości powietrza w Dżakarcie

Trevor Reed był przetrzymywany w Rosji Od lata 2019 roku został skazany w 2020 roku na dziewięć lat w rosyjskiej kolonii więziennej, skazany pod zarzutem brutalnego napaści na dwóch funkcjonariuszy policji w Moskwie po pijackiej imprezie w Moskwie, gdzie odwiedzał swoją dziewczynę. Rodzina Reeda i urzędnicy amerykańscy twierdzą, że te oskarżenia i te wniesione dla Whelana zostały sfabrykowane w celu przejęcia ich jako żetony przetargowe.

Kiedy Biden był w rodzinnym stanie Reeda w Teksasie wcześniej w tym miesiącu, jego kawalkada przejechała obok rodziców Reeda, którzy demonstrowali przemówienie, które wygłaszał w Fort Worth na temat pomocy weteranom. Biden zadzwonił godzinę później, aby przeprosić, że się nie zatrzymał, i obiecał spotkać się z nimi osobiście, według Białego Domu.

„Po wydarzeniu w Fort Worth prezydent zadzwonił do Joeya i Pauli Reedów, aby potwierdzili swoje zobowiązanie do zrobienia wszystkiego, co w jego mocy, aby sprowadzić ich syna do domu, pozostać z nimi w bliskim kontakcie za pośrednictwem swojego zespołu bezpieczeństwa narodowego i znaleźć czas na spotkanie osobiście” – powiedział 8 marca urzędnik Białego Domu.

Przed środą rodzina Reedów powiedziała, że ​​od czasu rozmowy telefonicznej nie otrzymali od urzędnika Białego Domu żadnej odpowiedzi.

Biały Dom nie odpowiedział na powtarzające się pytania ABC News, dlaczego nie skontaktował się jeszcze z rodzicami Reeda, dopóki nie dostarczył oświadczenia na godzinę przed planowanym przez Reedów spotkaniem z reporterami przed Białym Domem.

„Prezydent nie może sobie wyobrazić bólu, przez który przechodzi rodzina Reedów każdego dnia” – powiedział w oświadczeniu wysoki rangą urzędnik administracji Bidena. „Prezydent jest zaangażowany w sprowadzenie Trevora i każdego niesłusznie przetrzymywanego za granicą do domu. To najwyższy priorytet Departamentu Stanu”.

READ  Odpady gromadzone w Mura Ange pochodzą z innych obszarów: Dżakarta Govt

Zapytany po przygotowaniu Uwagi dotyczące COVID w środowe popołudnie, czy mógłby zobaczyć się z rodzicami Reeda, gdy byli w Waszyngtonie, Biden powiedział: „Zobaczę, czy uda mi się ich zobaczyć. To dobrzy ludzie”.

Naciskany na pytanie, czy to oznacza, że ​​zobaczy ich tego dnia, Biden powiedział: „Próbujemy to rozwiązać”.

„Każdego dnia martwimy się, że nasz syn zostanie następnym Otto Warmbierem” – powiedzieli rodzice Reeda w oświadczeniu, odnosząc się do amerykańskiego studenta, który zmarł po zatrzymaniu w Korei Północnej. „Mamy nadzieję, że prezydent znajdzie czas, aby nas zobaczyć. Potrzebujemy, aby jego administracja przestała obradować i zaczęła działać. Wierzymy, że prezydent (na którego głosowaliśmy) jest jedyną osobą, która może uratować życie naszego syna”.

The Reeds wykorzystali również ten moment, aby podnieść świadomość na temat inni Amerykanie zatrzymani w Rosjiw tym gwiazda WNBA Brittney Griner i Whelan, który został skazany na 16 lat więzienia w tym, co ambasador USA w Rosji nazwał „kpiną ze sprawiedliwości”.

„Nadszedł czas, aby sprowadzić do domu Trevora, Paula Whelana i Brittney Griner. Jak mówiliśmy od ponad roku, nadal obawiamy się, że eskalacja napięć lub retoryka może doprowadzić do tego, że rosyjskie władze wymyślą dodatkowe fałszywe oskarżenia przeciwko Trevorowi” powiedział w oświadczeniu.

Rodzice Trevora powiedzieli, że zapytali syna, w jednym z nielicznych przypadków, w których byli w stanie mówić od czasu jego uwięzienia, co powiedziałby prezydentowi – ale powiedzieli, że nie ma nic do powiedzenia.

„Myślę, że o mnie zapomniał” – rzekomo powiedział Reed.

ABC News zapytało Joey’a Reeda, czy myśli Komentarz Bidena to wydawało się sugerować, że chciał, aby zmiana reżimu w Rosji zmniejszyła ich szanse na sprowadzenie syna do domu.

– Musisz zapytać Putina – powiedział. „Uważamy, że – komentarze na temat Putina – nie chcemy ich komentować, ale oczywiście nie są one pomocne. Ale myślę, że mówią same za siebie” – dodał.

Powiedzieli, że planują pozostać w Waszyngtonie do piątku.

Patrick Reevell i Conor Finnegan z ABC News przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *