Bawazlu pomaga w organizowaniu pogrzebów urzędników wyborczych, którzy zginęli na służbie

JAKARTA (Antara) – Szef Ogólnej Agencji Nadzoru Wyborów (Bawaslu) Rahmat Bagja powiedział w piątek, że agencja poleciła odpowiednim władzom pomoc w pogrzebach organizatorów wyborów, którzy zginęli w dniu wyborów.

Powiedział, że dyrektywa została wydana po tym, jak agencja otrzymała zgłoszenia o śmierci organizatorów wyborów podczas obsługi lokali wyborczych podczas wyborów powszechnych 14 lutego 2024 r.

„Poinstruowaliśmy ich, aby pomogli w zorganizowaniu wszystkich aspektów, od pogrzebu po odszkodowanie… Mamy także pomoc urzędników miejskich i policji, którzy pomogli nam w załatwieniu pogrzebu i innych sprawach” – powiedział Bagja w siedzibie Bawazlu.

Według danych ministerstwa zdrowia do piątkowego popołudnia na służbie zmarło 27 organizatorów wyborów, w tym ośmiu z powodu problemów kardiologicznych.

Zgony odnotowano w kilku prowincjach, w tym w Jawie Środkowej, Jawie Zachodniej, Jawie Wschodniej, Banten i Dżakarcie.

Szef agencji podziękował wszystkim stronom, które zajmowały się organizacją pogrzebu organizatorów wyborów oraz tym, którzy pomagali ich rodzinom.

Bhagja powiedział, że chociaż agencja podjęła kroki, aby zapobiec śmierci funkcjonariuszy wyborczych, do niedawnych zgonów mogły przyczynić się inne czynniki pozostające poza kontrolą Bawazlu, takie jak przedkładanie dowodów badań lekarskich i dokumentacji medycznej.

„Prosiliśmy ich, aby dbali o swoje zdrowie, ale nie wiemy nic o panujących wówczas warunkach. Być może była powódź i deszcz” – wyjaśnił.

14 lutego ponad 204 miliony indonezyjskich wyborców oddało swoje głosy, aby wybrać prezydenta, wiceprezydenta i członków Indonezyjskiej Izby Reprezentantów (DPR RI), Regionalnej Rady Przedstawicieli (DPD) i Regionalnych Zgromadzeń Ustawodawczych (DPRD). Na poziomie województwa, miasta i powiatu.

O przywództwo kraju w tegorocznych wyborach rywalizują trzy pary kandydatów – Anies Baswedan i Muhaimin Iskandar (para numer jeden); Prabowo Subianto i Gibran Ragabuming Raga (para numer dwa); oraz Kanchar Branovo i Mahfud MD (para numer trzy).

Powiązane wiadomości: Bawazlu odnotowuje 1200 naruszeń podczas wyborów
Powiązane wiadomości: Bawazlu zaleca ponowne głosowanie w zalanych lokalach wyborczych

Powiązane wiadomości: Program frekwencji w wyborach zyskuje uznanie: DPR

READ  Erupcja Ruang: zamknięto 7 lotnisk w Sulawesi, 50 lotów odwołano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *