Bali, aby ograniczyć zagranicznych turystów używających kryptowalut jako płatności

Tempo.co, DjakartaRząd prowincji Bali rozprawi się z zagranicznymi turystami używającymi kryptowalut jako środka płatniczego w hotelach, restauracjach, atrakcjach turystycznych, centrach handlowych i innych miejscach.

„Zagraniczni turyści zachowujący się niewłaściwie, angażujący się w działania niedozwolone na wizach, używający kryptowalut jako środka płatniczego i naruszający inne zasady będą surowo traktowani” – powiedział w niedzielę gubernator Bali Wayne Koster.

Powiedział to na konferencji prasowej Bali Tourism Promotion, w której uczestniczył Główny Inspektor Generalny Policji Bali, Putu Jayan Tanu Putra, Szef Banku Indonezji (PI) – Bali Przedstawicielstwo Trisno Nugroho i inne odpowiednie strony.

„Poważne środki obejmują deportację, sankcje administracyjne, sankcje karne, zamknięcie lokali biznesowych i inne surowe sankcje” – powiedział Koster.

Zakaz używania walut innych niż rupia jako środka płatniczego w Indonezji zawarty jest w ustawie nr 2011 o walucie. Koster powiedział, że 7 reprezentuje.

Ustawa nr z 2011 r Zgodnie z artykułem 7, jeśli osoba używa waluty innej niż rupia, może zostać skazana na maksymalnie rok więzienia i grzywnę w maksymalnej wysokości 200 milionów rupii (13 300 USD).

Ponadto rupia jako oficjalna waluta w Indonezji to ustawa nr 2023. 4 dotyczy również rozwoju i wzmocnienia sektora finansowego.

„Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w zakresie wymiany walut bez zezwolenia Bank Indonesia, mogą zostać skazane na co najmniej rok więzienia i maksymalnie pięć lat więzienia oraz grzywnę w wysokości co najmniej 50 milionów rupii (3300 USD) i maksymalnie 22 mld Rp (1,4 mln USD)” – powiedział Koster.

Ponadto obowiązek używania rupii na terytorium Indonezji reguluje rozporządzenie Bank Indonesia nr. Regulowane w dniu 17.03.2015 r. PBI.

„Naruszenia podlegają sankcjom administracyjnym w postaci pisemnych nagan, obowiązku zapłaty grzywny i zakazu dokonywania transakcji płatniczych” – powiedział Koster.

Tymczasem Nukroho, szef przedstawicielstwa BI Bali, powiedział, że kryptowaluty są dozwolone jako aktywa, ale zabronione jako instrument płatniczy.

READ  Ohio State dominuje w Wisconsin 52-21 w pierwszym meczu Big Ten play

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Trzęsienie ziemi o sile 5 stopni nawiedziło South Gutta na Bali

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *