ASEAN może uzyskać 1 miliard dolarów z zielonej gospodarki: Indonezja

JAKARTA (Antara) – Indonezyjska minister koordynująca ds. gospodarki Erlanga Hartardo jest przekonana, że ​​ASEAN może wygenerować 1 miliard dolarów dzięki promowaniu zielonej gospodarki.

Indonezja przewodniczy obecnie Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

„Możemy oczekiwać, że ASEAN skorzysta około 1 miliarda dolarów na promowaniu zielonej gospodarki” – zauważył podczas czwartkowego sympozjum na temat gospodarki cyfrowej i zrównoważonego rozwoju, które odbyło się w Dżakarcie.

Wprowadzając ekologiczną gospodarkę w regionie Azji Południowo-Wschodniej, kraje ASEAN mogłyby wspólnie stworzyć pięć milionów nowych miejsc pracy, zwiększając jednocześnie regionalny PKB o 7 procent do 2030 r., stwierdził.

Zielona gospodarka odnosi się do działalności gospodarczej, która generuje niską lub zerową emisję dwutlenku węgla i stwarza minimalne zagrożenie dla środowiska.

Hartardo zapewnił, że ASEAN może promować zieloną gospodarkę poprzez ekspansję na nowe obszary wzrostu i poprawę efektywności przedsiębiorstw energetycznych opartych na zasobach naturalnych, systemów żywnościowych i sektora logistycznego, które są kluczowymi priorytetami zielonej gospodarki.

„Oprócz korzyści ekonomicznych przyjęcie zielonej gospodarki w ASEAN pomoże zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w regionie nawet o 80 procent” – wyjaśnił.

Następnie zauważył, że przyjmując zieloną gospodarkę, kraje ASEAN pomogą firmom w regionie poprawić ich efektywność biznesową i konkurencyjność, aby sprostać globalnym wyzwaniom.

Indonezja podejmuje obecnie znaczne wysiłki na rzecz rozwoju instalacji fotowoltaicznych w ramach swojej polityki przemysłowej na niższym szczeblu łańcucha dostaw, mającej na celu promowanie zielonej gospodarki.

„Wierzę, że to (zielona gospodarka) ułatwi rozwój regionu poprzez większe skupienie się na rozwoju przestrzeni cyfrowej i energii odnawialnej” – wskazał.

16 sierpnia minister handlu Zulkipli Hassan wyraził nadzieję, że przyjęcie zielonej gospodarki i poprawa jakości zasobów ludzkich Indonezja będzie mogła pobudzić swoją gospodarkę.

Jest także podekscytowany faktem, że kolejni przywódcy kraju uwzględnią w swoich planach pracy wysiłki na rzecz promowania i wdrażania zielonej gospodarki.

READ  Jokowi, Sri Mulyani zorganizował spotkanie w sprawie ograniczeń importowych

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Wartość gospodarki cyfrowej ASEAN podwoi się do 2030 r. dzięki DEFA: Minister
Powiązane wiadomości: Indonezja nie będzie interweniować w planie transformacji energetycznej ASEAN

Przetłumaczone przez: Bayu S, Tegar Nurfitra
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *