Armando Bacot (kostka) „gotowy do gry” w North Carolina Tar Heels w meczu o tytuł w koszykówce mężczyzn

NOWY ORLEAN – Wielki mężczyzna z Północnej Karoliny Armando Bacot planuje zagrać w meczu o mistrzostwo kraju z Kansas w poniedziałek wieczorem.

Bacot skręcił prawą kostkę w wygranym 81-77 UNC nad Duke w Final Four w sobotę. Odszedł na mniej niż minutę czasu gry po kontuzji i poruszał się ostrożnie w ostatnich minutach drugiej połowy. Trener Tar Heels Hubert Davis powiedział, że Bacot miał ćwiczyć w niedzielę, ale podkreślił, że cały trening zespołu będzie ograniczony. Powiedział, że prześwietlenia Bacota były ujemne, a obrzęk nie był przytłaczający.

– Jest gotowy do gry jutro wieczorem – powiedział Davis.

Bacot jest najtrudniejszym graczem do zastąpienia przez UNC, jeśli jest ograniczony. Jest najlepszym strzelcem programu (16,3 PPG) i zbieraczem (13,1 RPG), a jego łączna liczba w zbiórkach to numer. 3 w kraju. On zajmuje Nie. 8 w defensywnym procencie odbicia (30,2%) i nie. 21 procent odbicia ofensywnego (14,9%) według KenPom.com.

Bacot powiedział w niedzielę, że od zakończenia meczu jest leczony prawie bez przerwy. Po prześwietleniu powiedział, że spędził dwie godziny na leczeniu kostki, a następnie obudził się i poszedł do basenu na odwyk w niedzielę rano. Powiedział, że podczas odrabiania zadania domowego na zajęcia z obiektów sportowych w niedzielny poranek trzymał kostkę w rękawach uciskowych. Podczas spotkania z mediami w niedzielne popołudnie powiedział, że ma na to leczenie stymulujące.

„Nie mamy innego wielkiego człowieka”, powiedział Bacot, „więc nie mam wyboru”.

Opcje, które mają Tar Heels za Bacotem nie są atrakcyjne. Mogli poruszać się 6 stóp i 9 do przodu Brady Manek do piątego miejsca, które często grał przeciwko Kansas w Oklahomie. Stworzyłoby to trudną rozbieżność między UNC a Kansas David McCormackktóry kończy sezon 25-punktowy blitz przeciwko Villanova.

McCormack to napastnik o wadze 6 stóp do 10 cali i wadze 250 funtów, którego komfort z kontaktem sprawił, że w sobotni wieczór stał się ludzką kulą do kręgli. Świętował z gratulacyjnymi napinaczami mięśni podczas nocy, w której zszedł z parkietu 10 na 12 z dziewięcioma zbiórkami.

READ  Śledztwo Murdocka jest kontynuowane dzięki zeznaniom oraz dowodom telefonicznym i wideo

Davis posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​zwycięzca krajowego tytułu w poniedziałkowy wieczór „może ostatecznie zostać zwycięzcą tego pojedynku”.

Jeśli Bacot jest ograniczony w grze o tytuł, a UNC chce, aby Manek unikał gry po obronie przeciwko McCormackowi, The Heels mogą zwrócić się do rezerwowych napastników Justin McKoy (6-8, 220) lub Style Dontrez (6-6, 210). Żadna z tych opcji nie jest atrakcyjna dla UNC.

„Nie mamy innych dużych mężczyzn” – powiedział Bacot. „Jeśli nie zagram, kto wie, co może zrobić Dave McCormack?”

Brak 6-11 do przodu Dawson Garcia z listy UNC może być duże, jeśli Bacot jest ograniczony lub ponownie ma kłopoty. Garcia, transfer z Marquette, ostatnio grał dla UNC w styczniu. 22; szkoła ogłosiła w lutym, że nie wróci z powodu rodzinnych problemów zdrowotnych.

To dało Bacotowi większą szansę na dominację. W turnieju NCAA ma średnio 16,8 zbiórek w pięciu meczach. Obejmowało to 21 zbiórek przeciwko Duke i 22 przeciwko St. Piotra. „Czuję się jak najlepszy duży w kraju” – powiedział Bacot.

Bacot spędził około minuty wijąc się na ziemi z bólu w sobotnią noc przeciwko Duke’owi po tym, jak okazało się, że nadepnął na stopę kolegi z drużyny Dziurawy Czarny z pozostałymi 5:18. Pokuśtykał do ławki, nie obciążając prawej nogi, z rękami owiniętymi wokół dwóch kolegów z drużyny na spacer przez kort.

Początkowo powiedział, że tak bardzo cierpi, że nawet nie myślał o powrocie do gry. Bacot poszedł w kierunku tunelu przy ławce UNC i powiedział, że przemowa trenera Douga Halversona dodała mu adrenaliny. Halverson wspomniał, że Joel Berry pokonuje kontuzje kostki w biegu po tytuł mistrza kraju 2017 bez żadnego leczenia.

Kiedy kolega z drużyny zapytał go o stan zdrowia po powrocie do gry, gdy pozostało 4:36, Bacot przypomina sobie, że wypowiedział bardziej bluźnierczą wersję wyrażenia: „Zapomnij o tym”. Zostało to uchwycone na wideo i pojawiło się w mediach społecznościowych. Dodał w niedzielę: „To znaczy, do mistrzostw kraju zostały cztery minuty [game]”.

READ  Minister Djajanto ogłosił Yogyakartę „idealnym miastem”

Bacot powiedział w niedzielę, że nie sądzi, by UNC wygrało mecz, gdyby nie wrócił i nie rozegrał tych czterech minut. Faulował na 46,7 sekundy przed końcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *