Android 13 trafia na telefony Pixel

Główna aktualizacja Androida w tym roku, Android 13, jest dziś oficjalnie wprowadzana na telefony Pixel firmy Google. Firma poszukiwawcza ogłosiła. Po Androidzie 12, coroczna aktualizacja ma oficjalną wersję nieco wcześniej niż zwykle Wydany w październiku ubiegłego roku I Wersja Androida 11 We wrześniu 2020 r.

Być może znasz już listę aktualizacji, które pojawią się w tegorocznej wersji Androida. Android 13s Beta Publikuje. Widzieliśmy możliwość dostosowania ikon aplikacji innych niż Google do tapety na ekranie głównym Pierwsza zapowiedź dewelopera Androida 13A Nowe zezwolenie Nowa opcja ograniczania spamu z powiadomieniami i kontrolowania, które aplikacje mogą uzyskać dostęp do Twoich zdjęć i filmów.

Aplikacja z motywem tapety na Androida.
Obraz: Google

Nowe uprawnienia umożliwiające aplikacjom wysyłanie powiadomień.
Obraz: Google

W styczniu pisaliśmy, że Google planuje wydać w tym roku Przechwytuje integracje ekosystemu Apple, a oficjalne wydanie Androida 13 ma na to więcej dowodów. Wsparcie jest w aktualizacji Dźwięk przestrzenny ze śledzeniem głowyJest to funkcja zaprojektowana tak, aby dźwięki wydawały się pochodzić ze stałego punktu w przestrzeni, gdy poruszasz głową podczas noszenia zgodnych słuchawek. Apple oferuje swoje AirPods. Dzisiejszy post nie mówi dokładnie, z jakimi słuchawkami będzie współpracować, ale Google wcześniej zapowiedział, że będzie je aktualizować. Pixel Buds Pro Aby zapewnić obsługę dźwięku przestrzennego.

Po drugie, podobnie jak iMessage na Macu, istnieje możliwość przesyłania strumieniowego wiadomości z aplikacji, w tym Wiadomości Google, bezpośrednio do Chromebooka. To kolejna funkcja Google Więcej w styczniu. Wraz z własną aplikacją Wiadomości, która jest jednym z zasobów reklamowych Google, działa z aplikacją do przesyłania wiadomości Signal, a firma twierdzi, że ta funkcja będzie działać z „wieloma Twoimi ulubionymi aplikacjami do przesyłania wiadomości”. Aktualizacja zawiera również funkcję, która umożliwia kopiowanie zawartości z telefonu z systemem Android do wklejania na tablecie z systemem Android.

Kolejną funkcją Androida 13 jest możliwość ustawiania języków na podstawie aplikacji.
Obraz: Google

Wiadomość z aplikacji Signal wysłana z telefonu z Androidem na Chromebooka.
Obraz: Google

Inne funkcje Androida 13 obejmują możliwość ustawiania języków dla poszczególnych aplikacji, przeprojektowany odtwarzacz multimedialny, który dostosowuje swój wygląd do tego, czego słuchasz, lepszą jakość dźwięku przy niższych przepływnościach oraz obsługę Bluetooth Low Energy dla zmniejszone opóźnienie. Ulepszona wielozadaniowość na urządzeniach z dużym ekranem z obsługą przeciągania i upuszczania dla wielozadaniowości i lepsze odrzucanie dłoni podczas korzystania z rysików.

W ogłoszeniu Google nie określono, które urządzenia Pixel otrzymają dzisiaj aktualizację Androida 13, ale wersje beta oprogramowania są dostępne na wszystkim, od Pixela 4 po niedawno wydanego Pixela 6A. Urządzenia innych producentów, w tym Samsung, Oppo, OnePlus, HMD, Motorola, Realme, Sony, Xiaomi i Asus, otrzymają aktualizację Androida „pod koniec tego roku”, pisze Sameer Samad z Google w dzisiejszym poście. Aby uzyskać więcej informacji na temat zmian nadchodzących w aktualizacji, Sprawdź post Google.

READ  Showtime anuluje „Three Girls”, „Let the Right One In” i American Gigolo – Deadline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *