Departament Sprawiedliwości sprzeciwił się ujawnieniu oświadczenia użytego do przeszukania domu Trumpa

WASZYNGTON – Na Florydzie były prezydent Donald J. Departament Sprawiedliwości sprzeciwił się w poniedziałek ujawnieniu oświadczenia użytego do uzasadnienia przeszukania domu Trumpa, twierdząc, że jego uwolnienie „zagroziłoby przyszłym postępowaniom śledczym” i „wymusiłoby” współpracę ze świadkami.

W 13-stronicowej petycji złożonej w sądzie federalnym w południowej Florydzie w odpowiedzi na prośby The New York Times i innych organizacji prasowych, prawnicy zalecili upublicznienie dowodów zawartych w dokumencie. Pan. Obchodzenie się Trumpa z niektórymi tajnymi dokumentami rządowymi po opuszczeniu urzędu.

Adwokaci p. Przyznali się do przesłuchania świadków w związku ze śledztwem w sprawie zatrzymania materiału przez Trumpa. Napisali również, że ujawnienie dokumentu zagroziłoby toczącemu się śledztwu.

„Ujawnienie w tym momencie oświadczenia rządu ograniczyłoby przyszłą współpracę świadków, o których pomoc może się ubiegać w miarę postępu śledztwa” – napisali adwokaci. Dodali, że wydanie oświadczenia pod przysięgą może zaszkodzić „innym głośnym śledztwom”.

Jednym z powodów, dla których rząd nie opublikował oświadczenia, była ochrona tożsamości świadków przed groźbami śmierci. W poniedziałek prokuratorzy w Pensylwanii ujawnili zarzuty Mężczyzna jest oskarżony o wielokrotne grożenie zabiciem agentów FBI Pan. Kilka dni po nalocie na nieruchomości Trumpa.

Sędzia pokoju, który podpisał nakaz przeszukania, Bruce E. Reinhardt ostatecznie zdecyduje, czy oświadczenie powinno zostać wydane. Nie jest jasne, kiedy będzie orzekał na żądanie mediów.

Tydzień po tym, jak agenci FBI pojawili się w ośrodku, prawne i polityczne konsekwencje poszukiwań wciąż odbijały się echem, gdy prezydent był w swoim klubie w Bedminster w stanie New Jersey.

Prokurator Generalny Merrick B. Pan Garland oskarżył pana Garlanda o prowadzenie politycznie motywowanego „polowania na czarownice” i losowe wywłaszczenie własności jego rodziny. Trump powiedział w poniedziałek w poście Truth Social, że „rząd ukradł mi trzy paszporty”. Założona przez niego platforma internetowa.

Pan. Girlanda Zgodził się wydać nakaz w zeszłym tygodniu Pan. Prywatny klub Trumpa został wykorzystany do przeszukania, ale odmówił upublicznienia podstawowego oświadczenia pod przysięgą, bardzo wrażliwego dokumentu, który między innymi daje prokuratorom powody, by sądzić, że istnieją potencjalne dowody przestępstwa w Mar-a-Lago na Florydzie. , w Palm Beach. Ogród Trumpa.Co rozważamy przed skorzystaniem z anonimowych źródeł.
Skąd źródła znają informacje? Jaka jest ich motywacja, aby nam powiedzieć? Czy w przeszłości okazały się niezawodne? Czy możemy potwierdzić informacje? Chociaż te pytania są zadowalające, Times w ostateczności korzysta z anonimowych źródeł. Reporter i przynajmniej jeden redaktor znają tożsamość źródła.

Chociaż śledztwo w sprawie niewłaściwego obchodzenia się z dokumentami rządowymi było znane od miesięcy, pan. Żadne z nich nie jest uważane za tak ważne, jak rozległe śledztwo departamentu w sprawie ataku na Kapitol, który zbliża się do Trumpa i jego czołowych doradców.

W ramach śledztwa w sprawie możliwych naruszeń ustawy o szpiegostwie i innych przepisów, pan. Podczas nalotu na dom Trumpa agenci federalni przejęli tajne dokumenty. Nakaz rewizji Zostało to upublicznione w piątek.

Przynajmniej jeden prawnik Pan. Trump podpisał w czerwcu pisemne oświadczenie potwierdzające, że wszystkie tajne i zapakowane przedmioty w magazynie w Mar-a-Lago zostały zwrócone rządowi, powiedziały cztery osoby zaznajomione z dokumentem.

Nawet gdy były prezydent kontratakował, pan. Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób Trump i jego wewnętrzny krąg naruszyli przepisy i przepisy regulujące postępowanie z aktami rządowymi.

Według dwóch osób zaznajomionych z sytuacją, pan. Trump i jego szef sztabu, Mark Meadows, nie zorganizowali wysiłków związanych z zebraniem, zapakowaniem i dostarczeniem przedmiotów. Archiwa Państwowe – Poprzedni Prezydenci i Pan Wiceprezesem Trumpa jest Mike Pence.

READ  Rząd Indonezji zamierza do roku 2045 powiększyć morskie obszary chronione do 30%.

Zamiast tego skupili się głównie na rozwiązywaniu krzywd politycznych i osobistych urazów.

Z Białego Domu Pan W tygodniach poprzedzających odejście Trumpa urzędnicy zastanawiali się, co zrobić z przedmiotami, które zostały zabrane z różnych miejsc do jego rezydencji i muszą być odpowiednio przechowywane i zwrócone.

Do tego czasu sekretarz sztabowy Derek Lyons, znany z prób utrzymywania systemów na miejscu, opuścił administrację. Pan. Meadows, według dyrektora wyższego szczebla, powiedział, że rozwiąże takie problemy.

Podczas gdy to wszystko się działo, po drugiej stronie West Executive Avenue, Mr. W mniej szalonym biurze Pence’a rozegrała się zupełnie inna scena.

Pan. Kiedy Trump próbował przejąć kontrolę, pan Dwóch starszych doradców Pence’a — Mark Short, jego szef sztabu i Greg Jacobs, jego doradca — skatalogowało i umieściło w pudełkach wszystkie jego dokumenty rządowe, według trzech byłych urzędników. pracy.

Pan. Jacobs spędził większość swoich ostatnich kilku dni w rządzie, przygotowując ostatnie pudła, panie. Jeden z urzędników powiedział, że miało to zapewnić, że Pence opuścił urząd bez ani jednej kartki papieru, której nie posiadał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *