Alibaba i JD.com szybują w górę Chiny zobowiązują się wspierać rynki

Akcje notowane w Chinach i Hongkongu poszybowały w górę w środę po tym, jak rząd Chin zobowiązał się do wspierania oblężonych rynków.

Hang Seng HSI,
+ 9,08%
wzrosła o 9% w handlu popołudniowym jako państwowa agencja informacyjna Xinhua powiedział, że rząd podejmie szereg przyjaznych rynkowi kroków.

Kompozyt Szanghaj SHCOMP,
+ 3,48%
wzrosła o 3,5%.

Chińska komisja stabilności finansowej i rozwoju wezwała do wspierania gospodarki przez politykę monetarną, a władze powinny rozważnie wprowadzać politykę, która ma skutki skurczowe.

Chiński rząd współpracuje również z władzami USA w celu wsparcia notowań za granicą, ponieważ Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w zeszłym tygodniu zidentyfikowała chińskie firmy, które mogą zostać usunięte z giełdy w związku z kwestią dostępu audytora.

JD.com 9618,
+ 35,64%

JD,
+ 7,08%
skoczył 34%, Alibaba 9988,
+ 27,30%

BABA,
-1,29%
wzrosła o 24% i NetEase 9999,
+ 23,40%

NTES,
+ 3,79%
wzrosła o 23% w handlu w Hongkongu.

Komitet powiedział również, że utrzyma stabilność rynków finansowych Hongkongu, jednocześnie wzmacniając komunikację regulacyjną i koordynację z regulatorami Hongkongu.

Nawet przy środowym wzroście indeks Hongkongu spadł w tym roku o 14%, w porównaniu do 11% spadku dla S&P 500 SPX,
+ 2,14%.

Uwagi nie dotyczyły innego czynnika, który ciąży na chińskich akcjach, a mianowicie możliwości nałożenia sankcji ze strony USA, jeśli kraj ten dostarczy broń do Rosji.

READ  Według doniesień Zjednoczone Emiraty Arabskie wnoszą wkład w południowokoreański program myśliwców KF-21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *