Akcje zostały wymieszane po rekordzie na Wall Street

Amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły we wtorek, dzień po rekordowym zamknięciu S&P 500 przy niskich przepływach pieniężnych w ostatnich dniach roku.

S&P 500 przełączał się między małymi zyskami i stratami, dotykając nowego wzrostu w ciągu dnia w handlu porannym. Indeks szerszego rynku wzrósł o 1,4% W poniedziałek. Ostatnio spadł o 0,2%. Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,1%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 0,6%.

Akcje zostały osłabione w ostatnich tygodniach przez rozprzestrzenianie się wariantu Omicron, ponieważ rządy na całym świecie nałożyły ograniczenia w celu zapobiegania epidemiom. Jednak niektóre niedawne badania sugerują, że ten wariant może zwiększać ryzyko łagodnej choroby i hospitalizacji.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Skrócony zalecany okres izolacji Postaraj się zminimalizować kłopoty dla tych, którzy mają pozytywny wynik testu. Jeszcze, Wielu ekonomistów dokonało cięć Ich prognozy wzrostu gospodarczego w I kwartale przyszłego roku.

„Z rynków wyłania się optymizm, że Omicron nie zakłóci ożywienia gospodarczego”, powiedział Antonio Caverro, dyrektor inwestycyjny General Insurance Asset Management. „Nie ma widocznej redukcji ryzyka”. Powiedział, że jest to częściowo spowodowane niskim przepływem środków pieniężnych z mniejszej liczby osób pracujących w czasie wakacji.

Inwestorzy giełdowi obserwują wydarzenie o nazwie „Rajd Świętego Mikołaja”. Indeksy takie jak S&P 500 mają tendencję do wzrostu w ostatnich pięciu dniach roku i pierwszych dwóch dniach nowego roku. Według almanachu giełdowego taki zlot odbywa się co pięć lat pod koniec czwartego.

„To dlatego, że ludzie zaczynają się stabilizować. Ludzie czytają szacunki na rok 2022 i planują na przyszły rok” – powiedział Jeffrey Myers, konsultant ds. blokowania funduszy i biur rodzinnych na rynku papierów wartościowych.

Rządy i doradcy polityczni Wykazuje oznaki nabierania lżejszego dotyku Szybko rozprzestrzeniający się wariant Omigran ma na celu poruszenie gospodarki poprzez skrócenie czasu izolacji, a w niektórych przypadkach uniknięcie socjo-zdalnych kontroli. Wytwórcy szczepionek byli mieszani

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Zawieszony wzrost na giełdzie; W pobliżu Tesli, Google, punktów zakupu meta linii trendu

Novavox

4,4% i Moderna 0,6% niższa.

Wiadomości pomogły również akcjom firm turystycznych i energetycznych, gdzie Carnival wzrosła o 1,6%

Energia Valero

Zwiększony o 0,9%.

David Kodok, dyrektor ds. inwestycji w Cumberland Consultants, powiedział, że skrócenie czasu izolacji jest korzystne dla inwestorów i zachęca uczestników rynku do spojrzenia poza wzrost Omicron. Ale grozi to również dopuszczeniem wirusa Govt-19 do zmiany, rozprzestrzeniania się i destabilizacji gospodarek, powiedział. Dzieli opiekę zdrowotną nad nadwagą.

„To nie koniec, rynki chcą świętować koniec, ale wirus nie dba o potrzeby rynków” – powiedział Kodok.

W skali globalnej benchmark ropy Brent wzrósł o 0,45% do 78,57 USD za baryłkę.

Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej spadła w poniedziałek do 1,466% z 1,480% trzeci dzień z rzędu. Rentowność dwuletnich wyniosła 0,754%, a rentowności obligacji krótkoterminowych wzrosły.

Krajowy indeks cen domów S&P CoreLogic Case-Shiller, który pokazuje średnie ceny domów w największych miastach w całym kraju. Wzrost cen domów w USA spowolnił w październiku. Akcje firm budujących domy wzrosły podczas wtorkowej sesji

Dr Horton

0,6% i Taylor Morrison o 0,88%.

Sezon dochodowy znacznie się obniżył. Kilka innych raportów obejmuje producenta jaj Call-Mine Foods, który ma opublikować wyniki we wtorek po zamknięciu rynków.

Akcje zostały w ostatnich tygodniach uderzone przez rozprzestrzenianie się wariantu Omicron.


Zdjęcie:

John Minzillo / Associated Press

Bitcoin spadł o 5,4% w stosunku do poziomu na ET o godzinie 17:00 w poniedziałek, osiągając około 48 224 USD. W ciągu ostatnich pięciu dni kryptowaluta osiągnęła wartość około 50 000 USD.

Za granicą Pan-Continental Stoxx Europe 600 dodał 0,6%.

Lira turecka wzrosła o 1,4% do 11,9 wobec dolara. Wartość waluty umocniła się po ogłoszeniu przez rząd Nowy plan gospodarczy w zeszłym tygodniu. Prezydent Recep Tayyip Erdogan „mógł kupić Turcję przez jakiś czas, ale to jeszcze nie jest wielka historia”, pan. – powiedział Myers. Inwestorzy spekulacyjni mogą zamykać krótkie pozycje przed długim weekendem wakacyjnym, a teraz ważyć liry i odłożyć je z powrotem, powiedział.

W Azji podniesiono większość kluczowych kryteriów. Shanghai Composite wzrósł o 0,4%, a Hong Kong Sheng o 0,2%. Japoński Nikkei 225 zyskał 1,4%, co jest związane ze wzrostem akcji spółek technologicznych.

Akcje

China Evergrande Group

Pokonując wczesne wzrosty, wzrósł o 3,8%. Powiedział mocno zadłużony deweloper Budowa rozpoczęła się od nowa Ponad 90% z tego wycofano w projektach mieszkaniowych. Zapowiedział również, że szybko zaoferuje mieszkania nabywcom domów.

Napisz do Anna Hirtenstein w [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *