Akcje S&P 500 są przygotowane na rynek bessy w przyszłości

Indeks S&P 500 był na dobrej drodze do wejścia na rynek bessy, podczas gdy światowe akcje gwałtownie spadły, a strach przed inflacją ogarnął inwestorów na całym świecie, zwiększając rentowność obligacji.

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły w poniedziałek o 2,4%. Na zamknięciu poniedziałkowego handlu bessa przesunie indeks spadków o ponad 1,3%, co jest definiowane jako 20% strata z ostatnich wzrostów. Kontrakty na skoncentrowany na technologii Nasdaq-100 weszły w rynek bessy w marcu, spadając o 3,1%. Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones Industrial Average spadły o 1,9%.

Rynki są w tym roku niestabilne, ponieważ inwestorzy oceniają ryzyko Rosnąca inflacja A schematy bankierów centralnych Wyeliminuj zasady wyzwalania To pozostawiło gospodarki i rynki w trakcie epidemii. Ostatnie wahania nastąpiły po tym, jak ceny konsumenckie w USA wzrosły w piątek o 8,6%, co jest najszybszym wzrostem od 1981 roku. Raport zmusił wielu do wznowienia oczekiwań na wyższe stopy procentowe ze strony Rezerwy Federalnej.

„Nadmierne oczekiwania dodatkowo roztrzaskały nerwy inwestorów i pokazują, jak trudno jest ukryć inflację” – powiedziała Susanna Streeder, starszy analityk ds. inwestycji i rynku.

Hargreaves Lansdowne.

„Obawa polega na tym, że inflacja jest zbyt wysoka, aby banki centralne mogły sobie z nimi poradzić, i że muszą zapewnić gospodarkom zimną wodę w formie ścisłej polityki”.

Bank centralny rozpocznie swoje ostatnie dwudniowe posiedzenie we wtorek, a większość inwestorów oczekuje, że bank centralny ogłosi w środę swoją referencyjną podwyżkę stóp procentowych o pół punktu procentowego. Jednak oczekiwania, że ​​bank centralny będzie zmuszony do jeszcze bardziej agresywnych ruchów w tym roku, wzrosły od piątkowego raportu o inflacji.

Według grupy CME w poniedziałek traderzy futures wykazali 78% prawdopodobieństwa, że ​​bank centralny podniesie stopy procentowe o 2,5 punktu procentowego do końca tego roku. Oznaczałoby to półprocentową podwyżkę stóp na każdym posiedzeniu banku centralnego w tym roku.

READ  Indonezja, Szwajcaria zacieśniają współpracę w zakresie zasobów ludzkich

Według panelu CME w piątek handlowcy ustalili kursy na 50%.

„Inflacja wydaje się trwać dłużej niż oczekiwano” – powiedział Kiran Ganesh, strateg zajmujący się wieloma aktywami.

UPS.

„Ludzie zaczynają się teraz obawiać, że bank centralny pójdzie dalej lub szybciej pod względem stóp procentowych”.

Akcje amerykańskich technologii, które były wysokie przez całą epidemię, w poniedziałek załamały się.

Jabłko

Akcje spadły o 3% w obrocie na wolnym rynku

Amazon.com

Akcje straciły 4,3%. Producent wiórów

Nvidia

Straciłem 3,9% w handlu na wolnym rynku

Tesla

Zmniejszona o 2,7%.

Meta platformy,

Spółka matka Facebooka straciła 3,1%.

Todd Morgan, szef doradców inwestycyjnych Bel Air z siedzibą w Los Angeles, powiedział: „To właśnie nazywacie bessą.

Mimo to, panie Morgan powiedział, że poprawa w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch może pomóc złagodzić mokrą presję inflacyjną, taką jak niższy popyt na benzynę po lecie i niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych w miarę wzrostu popytu na mieszkania.

„Otwarcie Chin to wielka sprawa”, powiedział, ponieważ pomogłoby to złagodzić bariery w łańcuchu dostaw. Dane z zeszłego tygodnia pokazały chiński eksport do innych części świata Róża w maju Rząd 19 złagodził tam ograniczenia, dodając oznaki ożywienia gospodarczego.

Gdzie inflacja mocno uderza w budżety rodzinne Amerykanów? John Hilsenrath z WSJ prześledził korzenie rosnących cen, aby dowiedzieć się, dlaczego niektóre sektory są wyższe niż inne. Opis zdjęcia: Laura Kummerman / WSJ

Po tym, jak rentowność osiągnęła najwyższy poziom od listopada 2018 r., na rynku obligacji pojawiły się oczekiwania na wyższe stopy. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła o 3,273%. 3Piątek.156%. Rentowności obligacji rosną wraz ze spadkiem cen.

Jedna trasa w kryptowalutach przyspieszyła w poniedziałek, a następnie pojawiły się obawy o stopy procentowe. Wyprzedaże weekendowe. Według CoinDesk, Bitcoin, największa kryptowaluta, wyceniany był na około 23 523 USD – o prawie 14% mniej niż w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum spadł o 19% do 1190 USD 24 godziny temu.

Zagranicznymi rynkami akcji wstrząsnęły obawy przed restrykcyjną polityką USA i możliwą recesją w największej gospodarce świata. Pan-Continental Stoxx Europe 600 spadł o 2,3%, podczas gdy brytyjski indeks FTSE 100 spadł o 1,6%.

„Film może być najlepszy pod względem rozwoju filmu w Stanach Zjednoczonych” – powiedział UBS. powiedział Ganesz. „Obraz wzrostu w strefie euro nie jest dobry i dopiero okaże się, czy unikną one recesji, czy nie”.

Serwisy dostawcze poniosły największe straty podczas europejskiej sesji handlowej. Z siedzibą w Londynie

Dostawa

Niemcy spadły o 14%

Bohater dostawy

Spadł 6,3%.

„Ich biznesy są budowane na podstawie sentymentu i apetytu konsumentów” – powiedziała pani Streeder z Hargreaves Lansdowne. „Jeśli ludzie czują się uszczypnięci, pójdą do sklepu spożywczego zamiast podawać jedzenie”.

Hong Cheng z Hongkongu, japoński Nikkei 225 i południowokoreański Kospi Composite spadły o około 3% lub więcej, podczas gdy indeksy giełdowe osłabiły się w Azji. W Chinach kontynentalnych indeks blue chipów CSI 300 stracił około 1,2%.

Na rynkach walutowych dolar wzrósł o 0,7% do 104,83 wobec dolara ICE wobec swoich konkurentów. W tym roku indeks wzrósł o 9,2%. Wyższe stopy procentowe w USA generalnie zwiększają wartość dolara.

Możliwość większej różnicy stóp procentowych między Stanami Zjednoczonymi a Japonią spowodowała w poniedziałek dalszy spadek jena. Japońska waluta spadła przez nową dekadę, słabnąc powyżej 135 USD za dolara za najsłabszą wymianę handlową od 1998 roku.

Słabszy jen generalnie zwiększa zyski japońskich eksporterów, ale udziały eksporterów, w tym producentów elektroniki i maszyn, spadły w poniedziałek z powodu obaw, że podwyżka stóp przez bank centralny może ochłodzić światową gospodarkę.

Toyota Motor Corporation.

Akcje w Tokio spadły o 3,3%

Sony Group Corp..

Zmniejszona o 4,9%.

„Niepokój jest ogromny, oczekiwania dotyczące korzyści ze słabego jena odeszły” – powiedział Masahiro Ichikawa, strateg w Sumitomo Mitsui DS Asset Management.

Japoński Nikkei 225, południowokoreański Kospi Composite i Hong Cheng z Hongkongu spadły o 2,9% lub więcej, podczas gdy azjatyckie indeksy giełdowe osłabiły się w poniedziałek.


Zdjęcie:

Eugene Hoshiko / Associated Press

Na razie

Bank Japonii

Dodając presję w dół na jena, stara się utrzymać stopy procentowe na niskim poziomie. Bank Japonii w poniedziałek utrzyma ograniczenie Banku na poziomie 0,25% lub poniżej 10-letniej rentowności największych dziennych japońskich obligacji rządowych o stałym oprocentowaniu od lipca 2018 r.

Quentin Webb i Megumi Fujikawa przyczynili się do powstania tego artykułu.

Napisz do Chelsea Tulani na adres [email protected] i do Dave’a Sebastiana na adres [email protected]

Poprawki i mnożenia
Kiran Ganesh jest twórcą wielu strategii majątkowych w UBS. Poprzednia wersja tego artykułu, w drugiej przypisie p. Ganesh jest błędnie nazywany panem Kiranem. (Naprawiono 13 czerwca)

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *