Akcje Microsoftu uderzyły w obawy o rozwój chmury, powalając tym Amazona

Akcje Microsoft Corp spadły o ponad 6% we wtorek w handlu po godzinach, ponieważ wzrost firmy w chmurze obliczeniowej gwałtownie zwolnił, a kadra kierownicza ukierunkowała się na to, aby przychody w okresie świątecznym wyniosły ponad 2 miliardy dolarów powyżej oczekiwań.

Biznes w chmurze Azure stał się największą i najważniejszą firmą dla Microsoft MSFT,
+1,38%,
Ponieważ Stany Zjednoczone stoją w obliczu potencjalnej recesji po raz pierwszy od czasu, gdy technologia stała się wszechobecna, istnieją obawy dotyczące rozwoju chmury. Dyrektorzy Microsoftu powiedzieli, że Azure wzrosło o 35% w pierwszym kwartale ich roku podatkowego, co stanowi znaczne spowolnienie w stosunku do 40% tempa wzrostu Azure w poprzednim kwartale, a także 50% wzrostu wykazanego w tym samym kwartale ubiegłego roku; Według FactSet średnio analitycy spodziewali się wzrostu o 36,5%.

Komentarz: Boom chmurowy wraca na ziemię, a to może być przerażające dla akcji spółek technologicznych

W bieżącym kwartale dyrektor finansowy Amy Hood zasugerowała podobny ciągły spadek dla Azure, mówiąc, że wzrost procentowy powinien spaść o pięć punktów przy stałej podstawie walutowej. Hood zasugerował również, że Microsoft może obniżyć koszty po potwierdzeniu przez firmę Zwolnienia poniżej 1000 pracowników Wcześniej w tym miesiącu.

„Nadal pomagamy naszym klientom robić mniej i robimy to samo wewnętrznie” – powiedział. „Należy oczekiwać, że nasz wzrost kosztów operacyjnych będzie się zmniejszał w ciągu roku, podczas gdy my koncentrujemy się na zwiększaniu produktywności dzięki znaczącym inwestycjom w zatrudnienie, które poczyniliśmy w zeszłym roku”.

Akcje Microsoftu spadły o ponad 6% w handlu po godzinach pracy po prognozie Hooda podczas telekonferencji. Akcje wzrosły o 1,4%, zamykając się na poziomie 250,66 USD.

Obawy o rozwój chmury natychmiast podsyciły przejście Amazon.com Inc. na Amazon Web Services, największego rywala Azure. Akcje były rozprowadzane jako AMZN.
+0,65%
W późniejszym handlu spadł o ponad 4%.

READ  Minister komunikacji Indonezji został aresztowany w sprawie korupcyjnej

Microsoft poinformował, że przychody podatkowe w pierwszym kwartale wyniosły 17,56 mld USD, czyli 2,35 USD za akcję, w porównaniu z 2,71 USD za akcję w tym samym kwartale rok temu, ponieważ gigant technologiczny ujawnił 44-procentową przewagę podatkową na akcję. Przychody wzrosły do ​​50,1 mld USD z 45,32 mld USD rok temu. Według FactSet średnio analitycy spodziewali się zysku w wysokości 2,31 USD na akcję ze sprzedaży w wysokości 49,66 mld USD.

Według FactSet w drugim kwartale fiskalnym Hood odnotował przychody w wysokości 52,35 do 53,35 mld USD, podczas gdy analitycy spodziewali się sprzedaży na poziomie 56,16 mld USD. Hood powiedział, że przychody z „inteligentnej chmury” powinny wynieść od 21,55 mld do 21,25 mld dolarów, podczas gdy analitycy przewidywali średnio 21,82 mld w druku; Inne prognozy Microsoft dotyczące segmentu przychodów były powyżej średnich oczekiwań analityków.

Dotyczy to również firmy Microsoft Umacniający się dolarOprócz gwałtownego spadku sprzedaży komputerów osobistych, to wzrosła podczas epidemii Ale tutaj są Teraz zapis pokazuje regresję.

Dalej: Pandemiczny boom na komputery dobiegł końca, ale jego dziedzictwo żyje dalej

Według FactSet, Microsoft poinformował o przychodach z komputerów w wysokości 13,3 miliarda dolarów, czyli niezmienionych w porównaniu z 13,31 miliarda rok temu i pokonując średnie szacunki, które wynoszą 13,12 miliarda dolarów. Podczas gdy komputery PC są od dawna znane konsumentom Microsoftu, ich znaczenie dla finansów firmy zmalało w ostatnich latach wraz ze wzrostem znaczenia przetwarzania w chmurze.

„Historycznie Windows był największym motorem przychodów Microsoftu i jego silnymi marżami, proporcjonalnym motorem przychodów” – napisali analitycy Bernstein we wstępie do raportu, utrzymując jednocześnie ocenę „przeważenia”. „Z biegiem czasu inne firmy, zwłaszcza chmura biznesowa Microsoftu, rosły szybciej, podczas gdy biznes Windows rósł wolniej, zmniejszając względny wpływ systemu Windows”.

READ  Szanghaj osiągnął status „Zero Govt”, ale blokada trwa nadal

Segment „inteligentnej chmury” odnotował w pierwszym kwartale przychody w wysokości 20,3 mld USD, w porównaniu z 16,96 mld USD rok temu, ale nieco poniżej średniej szacunków analityków wynoszącej 20,46 mld USD śledzonej przez FactSet. 35% wzrost Azure był najwolniejszym wzrostem w historii firmy Microsoft w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych; Microsoft odnotowuje tylko procentowy wzrost swojego produktu do przetwarzania w chmurze Azure w porównaniu z głównymi konkurentami Amazon.com Inc. AMZN,
+0,65%
i Alphabet Inc. GOOGLE,
+1,91%
GOOG,
+1,90%
Raportuj przychody i marże dla swoich produktów do przetwarzania w chmurze.

Inny segment przychodów Microsoftu, „Manufacturing and Business Processes”, odnotował przychody w wysokości 16,5 miliarda dolarów, w porównaniu z 15,04 miliarda rok wcześniej i powyżej średniej szacunków analityków wynoszącej 16,13 miliarda dolarów, zgodnie z FactSet. Segment ten obejmuje główne właściwości oprogramowania chmurowego firmy Microsoft, produkty pakietu Office — oficjalnie przemianowane na Microsoft 365 — a także LinkedIn i kilka innych właściwości.

Akcje Microsoftu spadły w tym roku o 25,5%, podczas gdy indeks S&P 500 SPX,
+1,63%
Spadek o 20,3% i wskaźnik DJIA Dow Jones Industrial Average,
+1,07%
— który Microsoft zalicza do swoich 30 składników — spadł o 13,3%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *