Airlangga twierdzi, że program bezpłatnych obiadów w Prabowie został uwzględniony w budżecie państwa na 2025 rok

Tempo.co, DjakartaMinister koordynująca ds. gospodarki Airlangga Hartarto potwierdziła, że ​​program bezpłatnych obiadów i mleka dla uczniów szkół zostanie uwzględniony w budżecie państwa na 2025 r., czyli APBN. Plan jest obietnicą wyborczą kandydatów na prezydenta i wiceprezydentów Prabowa Subianto i Gibrana Rakabuminga Raki.

Prabowo-Kibran zobowiązał się do wdrożenia planu, jeśli zostanie wybrany na nowego prezydenta Indonezji. para Kieruje faktycznym naliczeniem Publicznej Komisji Wyborczej (KPU)luty 22, w czwartek o 23:00 z 58,89% głosów w całym kraju, rywale Anies-Muhaimin 24,06% i Ganjar-Mahfud 17,05%.

Program bezpłatnych lunchów i mleka zainicjowany przez Prabowo-Kibran ma obsłużyć około 82,9 miliona uczniów w całej Indonezji, w tym islamskich szkół z internatem. Internati wymagają pełnego finansowania w wysokości do 450 bilionów rupii rocznie.

„To zdecydowanie się sprawdziło [in KEM-PPKF]Airlangga powiedział w piątek 23 lutego w biurze Ministerstwa Koordynującego Spraw Gospodarczych w Dżakarcie.

KEM-PPKF oznacza zasady polityki makroekonomicznej i polityki fiskalnej. Jest dokumentem i wstępnym etapem przygotowania budżetu państwa.

Tymczasem rząd za pośrednictwem odpowiednich ministerstw i agencji przygotowuje obecnie KEM-PPKF budżetu państwa na rok 2025. KEM-PPKF zostanie omówiony w przyszłym tygodniu.

„Posiedzenie rządu odbędzie się w poniedziałek. Poczekajmy więc do poniedziałku” – powiedziała Erlanga Hartardo.

Amelia Rahima | Johna Maherso

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: aktualizacje na żywo i wiadomości z Krymu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *