Aby zainstalować sprzęt do monitorowania jakości powietrza w sektorze tekstylnym: Ministerstwo

Dżakarta (Antara) – Ministerstwo Przemysłu nalegało, aby przemysł tekstylny zainstalował urządzenia monitorujące jakość powietrza w celu kontrolowania emisji szkodliwych gazów, zwłaszcza zawartości SOx (siarki), podczas produkcji półsyntetycznej tkaniny wiskozowej lub sztucznego jedwabiu z miazgi drzewnej.

W oparciu o Okólnik Ministra Przemysłu nr 2 z 2023 r. Ministerstwo podkreśliło znaczenie kontrolowania emisji gazów niebezpiecznych.

„Firmy w tym sektorze muszą zainstalować systemy ciągłego monitorowania emisji (CEMS), aby monitorować emisję spalin” – stwierdziła w środowym oświadczeniu Eko SA Cahyanto, ministerstwo ds. odporności, regionalnego i międzynarodowego dostępu przemysłowego (KPAII). .

Cahyanto powiedział, że jego strona również odegrała aktywną rolę, odwiedzając PT Indo Bharat Rayon i PT South Pacific Viscose, które korzystały już ze sprzętu do kontroli zanieczyszczeń, takiego jak CEMS i elektrofiltr (ESP).

„Wyniki badań terenowych pokazują, że obu firmom udało się spełnić normy jakości środowiska w wyniku testów emisji przy użyciu adaptacyjnego systemu monitorowania (AiMS) zainstalowanego w PT Indo Bharat Rayon” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Przemysł cementowy nie jest odpowiedzialny za zanieczyszczenie powietrza w Dżakarcie: Ministerstwo

W następstwie tego Ministerstwo opracowało opracowany przez Ministra Przemysłu projekt standardów ekologicznego przemysłu dla przemysłu sztucznego jedwabiu.

Zauważył, że projekt rozporządzenia będzie miał zastosowanie do wszystkich fabryk sztucznego jedwabiu w Indonezji, aby zapewnić, że branże te spełniają obowiązujące normy środowiskowe.

Kahyando powiedział, że oczekuje się, że to posunięcie zmniejszy negatywny wpływ przemysłu sztucznego jedwabiu na środowisko i wesprze wysiłki na rzecz ochrony przyrody.

Zauważył, że jednym z proaktywnych kroków podjętych przez rząd w celu ochrony środowiska jest kontrola emisji gazów spalinowych w przemyśle sztucznego jedwabiu wiskozowego.

Starając się utrzymać dobre otoczenie biznesowe i zwiększyć konkurencyjność sektora produkcyjnego w Indonezji, ministerstwo zawsze dba o to, aby branże te przestrzegały obowiązujących przepisów – potwierdził.

READ  Brazylia: Ulewne deszcze, osuwiska zabijają wyniki w górskim mieście

Powiązane wiadomości: Siedmiostopniowe podejście Dżakarty do kontroli jakości powietrza

Przetłumaczone przez: Ade Irma J., Resinda S
Redaktor: Uni Arisanti Sinaga
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *