BRIN bada wykorzystanie odpadowego oleju palmowego jako odnawialnego źródła energii

Naszym celem jest znalezienie trwałych i wydajnych rozwiązań, które przyniosą korzyści narodowi

JAKARTA (ANTARA) – Narodowy Instytut Badań i Innowacji (BRIN) współpracuje z uczelniami wyższymi i instytucjami partnerskimi w celu zbadania wykorzystania odpadów płynnych z fabryk oleju palmowego jako przyjaznego dla środowiska odnawialnego źródła energii.

BRIN prowadzi badania nad wykorzystaniem prototypowej jednostki demonstracyjnej do oczyszczania biogazu w produkcji biometanu we współpracy z Riau University’s Bandung Institute of Technology, państwową firmą plantacyjną PT Perkebunan Nusantara oraz prywatną firmą zajmującą się produkcją i rozwojem technologii PT Aimtopinto Nuanza Kimia. Elektrownia na biogaz (PLTBg) Tarantum w dystrykcie Kambar w prowincji Riau.

„Osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przeprowadzenia wspólnych badań nad wykorzystaniem ścieków z olejarni palmowych (POME)”, powiedział Am Muharram, szef Transportation Technology Research Center BRIN w komunikacie prasowym, który agencja otrzymała w Dżakarcie w piątek.

Zdaniem Muharrama współpraca badawcza ma pomóc Indonezji we wprowadzaniu innowacji w zakresie wykorzystania POME jako źródła energii odnawialnej.

„Naszym celem jest znalezienie trwałych i wydajnych rozwiązań, które przyniosą korzyści narodowi” – ​​zauważył Muharram.

Zaznaczył, że płynne odpady z fabryk oleju palmowego są jednym z potencjalnych zasobów, które można wykorzystać jako energię odnawialną.

Obecnie PT Perkebunan Nusantara V realizuje projekt rozwoju technologii utylizacji odpadów płynnych z oleju palmowego, w tym budowę elektrowni biogazowej o mocy jednego megawata (PLTBg), na poziomie zakładu pilotażowego.

Procesy rozwojowe obejmują również pilotażowe wdrożenia kotłów współspalania w technologii CSTR o średniej wydajności 150 Nm3/h oraz oczyszczanie biogazu biometanem o stopniu czystości 95-98 proc. słupy.

„Mam nadzieję, że PLTPG będą mogły być stosowane na szerszą skalę. Taka technologia przechodzi proces próbny jako paliwo do ciężarówek. Ta technologia jest niezbędna dla Indonezji” – powiedział Hans Saputra, szef Centrum Badań Przemysłu Procesowego i Technologii Produkcji BRIN.

Wysiłki zmierzające do zwiększenia wykorzystania nowych i odnawialnych zasobów są zgodne z determinacją rządu do ograniczenia emisji dwutlenku węgla wynikających ze stosowania paliw kopalnych.

READ  Bunt zablokowany przez 49ers gra w kości z Packers pod koniec czwartej kwarty

Rząd dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 31,89 proc. do 2030 r. i o 43,2 proc. przy wsparciu międzynarodowych partnerów.

Powiązane wiadomości: Elektrownia PLTBg wykorzystuje płynne odpady oleju palmowego do wytwarzania energii elektrycznej
Powiązane wiadomości: Indonezja wykorzystuje zaledwie 12,5 GW energii odnawialnej: Tasrif
Powiązane wiadomości: USA oferują dotacje na budowę farm wiatrowych w NTB

Przetłumaczone przez: Sugiharto Purnama, Tegar Nurpitra
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *