5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełd w poniedziałek 12 września

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 9 września 2022 r.

Brendan McDermidt | Reuters

Oto najważniejsze wiadomości dla inwestorów na rozpoczęcie dnia handlowego:

1. Przyszłość jest silna

Giełdy w USA W poniedziałek rano miał otworzyć się na wyższym poziomie, ponieważ inwestorzy szukali rozpędu po zwyżkach z zeszłego tygodnia. Gdy rynki zmagały się z rzeczywistością kolejnej dużej podwyżki stóp ze strony Rezerwy Federalnej, wszystkie trzy główne indeksy utknęły na trzytygodniowych stratach. Oczekuje się, że komitet decyzyjny banku centralnego podniesie w przyszłym tygodniu stopę referencyjną o trzy czwarte punktu, mimo że inflacja wykazuje pewne oznaki słabnięcia. Inwestorzy poznają najnowszy odczyt inflacji we wtorek, kiedy rząd ogłosi sierpniowy indeks cen konsumpcyjnych.

2. Ukraina znowu uderza

Członkowie służby Państwowej Służby Bezpieczeństwa Ukrainy pozują do zdjęcia na tym obrazku informacyjnym wydanym 10 września 2022 r. w niedawno wyzwolonym mieście Kubiańsk w obwodzie charkowskim na Ukrainie.

Służba prasowa Państwowej Służby Bezpieczeństwa Ukrainy | przez Reuters

3. Chabek rzuca czar na D23

Dyrektor generalny Disneya, Bob Chabeck, przemawia na gali Disney Legends Awards 2022 podczas Disney D23 Expo 9 września 2022 r. w Anaheim w Kalifornii.

Mario Anzuoni | Reuters

Disney CEO Bob Chabeck poszedł Atak uroku to koniec Weekend Na D23 Expo wysyła pozytywne wiadomości do fanów, pracowników i inwestorów. Przynajmniej wydawało się, że działa Dla wielkiego inwestora-entuzjasty czasu. Dyrektor generalny Third Point, Dan Loeb, zmusił firmę rozrywkową i medialną do zamrożenia działalności ESPN, ale wycofał się w tej sprawie w niedzielnym tweecie. „Dobrze rozumiemy potencjał @espn jako kolejnej wertykalnej firmy dla $DIS i innej wertykalnej firmy w celu dotarcia do globalnej publiczności w celu generowania przychodów z reklam i subskrybentów”. powiedział. Chapek powiedział Variety, że Disney ma „wizję”, w której ESPN wpisuje się w plan firmy na następne 100 lat. „Nie podzielamy tego planu” – powiedział.

4. JPMorgan kupuje kolejną firmę z branży fintech

Dyrektor generalny JP Morgan Jamie Dimon przemawia na lunchu CEOs Club w Boston College, który odbędzie się 23 listopada 2021 r. w Bostonie w stanie Massachusetts.

Brian Snyder | Reuters

W ruchu, aby przeciwdziałać szybko rosnącemu pasowi i blokowi, JPMorgan Chase Startup płatności Fintech Renovate zgadza się na przejęcie Raporty CNBC Hugh Son. Chase jest już największym na świecie dostawcą usług biznesowych. Codziennie przetwarza około 9 bilionów dolarów w transakcjach. Ale starsi dyrektorzy banków, zwłaszcza dyrektor generalny Jamie Dimonostrzegają przed startującymi konkurentami. Od końca 2020 roku, kiedy Pandemia COV W pośpiechu JPMorgan kupił co najmniej pięć startupów fintech w szaleństwie wydatków na technologię, które wywołały pewną krytykę. Umowa z Renovite umożliwia bankowi szybszą ekspansję na rynki globalne, ponieważ nie wymaga tak dużego kodowania, powiedział CNBC Mike Plantina, szef ds. technologii płatności globalnych w JP Morgan.

5. Nowe sterowanie chipami

Prezydent USA Joe Biden bierze udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki półprzewodników Intela w New Albany w stanie Ohio 9 września 2022 r.

Joshua Roberts | Reuters

Administracja Bidena ma w przyszłym miesiącu ujawnić nowe ograniczenia dotyczące eksportu amerykańskich półprzewodników do Chin. Reuters donosił, powołując się na kilka osób zaznajomionych z tą sprawą. Zakresy skoncentrują się na narzędziach do wytwarzania chipów i półprzewodników wykorzystywanych w sztucznej inteligencji. KLA, Badania Lam I Przedmioty użytkowe Pisma na początku tego roku zapowiadały nadchodzące zmiany, a firmy zgodziły się na komunikację. Reuters poinformował również, że niektóre z jego źródeł do artykułu powiedziały, że administracja może ujawnić dodatkowe środki przeciwko Chinom jako prezydentowi. Joe Biden Popychanie Ameryki, aby stała się bardziej konkurencyjna w stosunku do rywala.

— Carmen Reinicke z CNBC, Holly Elliott, Jeff Cox i Hugh Sun przyczynili się do powstania tego raportu.

Zarejestruj się teraz Klub Inwestycyjny CNBC powinien śledzić każdy ruch akcji Jima Cramera. Śledź szeroko zakrojone działania rynkowe, takie jak stronniczość CNBC Pro.

READ  Harden został wyrzucony, ale Nets nie mieli Embiida do strzałów z biodra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *