3 funkcjonariuszy Arkansas zawieszonych po pobiciu złapanych na wideo

Morwa, Arka. (AP) — Trzech funkcjonariuszy organów ścigania w Arkansas zostało zawieszonych, a policja stanowa wszczęła dochodzenie. Film opublikowany w mediach społecznościowych Dwóch z nich biło podejrzanego, podczas gdy trzeci funkcjonariusz trzymał go na ziemi.

W Mulberry, małym miasteczku położonym około 140 mil (220 kilometrów) na północny zachód od Little Rock w pobliżu granicy z Oklahomą, władze odpowiedziały na raport o mężczyźnie grożącym w niedzielę przed sklepem spożywczym.

Film pokazuje, że jeden z funkcjonariuszy uderza podejrzanego, podczas gdy inny uderza mężczyznę kolanem. Trzeci oficer trzyma go przy chodniku.

Na nagraniu nagranym z pobliskiego samochodu mężczyzna krzyczy na funkcjonariuszy, aby przestali uderzać mężczyznę w głowę. Dwóch funkcjonariuszy odwraca się do krzykacza i wydaje się, że coś mówi. Komentarze funkcjonariuszy nie były wyraźnie słyszalne w filmie.

Dwóch zastępców szeryfa hrabstwa Crawford i policjant z Mulberry zostali zawieszeni, poinformowali urzędnicy miasta i hrabstwa.

Policja stanowa Arkansas poinformowała, że ​​agencja zbada użycie siły. Policja stanowa zidentyfikowała podejrzanego jako 27-letniego Randalla Worcestera z Goose Creek w Południowej Karolinie.

Został zabrany do szpitala na leczenie, a następnie zwolniony i umieszczony w więzieniu hrabstwa Van Buren pod wieloma zarzutami, w tym pobiciem drugiego stopnia, stawianiem oporu przy aresztowaniu i groźbami terrorystycznymi, podała policja stanowa.

Ojciec Worcestera odmówił komentarza, gdy w poniedziałek skontaktował się z nim The Associated Press. Wysłał reportera do kancelarii reprezentującej rodzinę. Firma powiedziała, że ​​nadal próbuje zebrać informacje i nie ma natychmiastowego komentarza do filmu.

Worcester jest biały, zgodnie z informacjami o rezerwacjach w więzieniu, a trzej zaangażowani w to funkcjonariusze wydają się być biali.

Urzędnicy nie ujawnili nazwisk trzech funkcjonariuszy.

„Zobowiązuję wszystkich moich pracowników do odpowiedzialności za ich działania i podejmę odpowiednie działania w tej sprawie” – powiedział szeryf hrabstwa Crawford Jimmy Damante.

W oświadczeniu wydanym w niedzielę wieczorem, szef policji Mulberry, Shannon Gregory, powiedział, że społeczność i wydział traktują sprawę „bardzo poważnie”.

READ  Bali opracowuje nową aplikację do śledzenia lekceważących turystów

Gubernator Arkansas, Asa Hutchinson, powiedział: na Twitterze Incydent zostanie „badany na podstawie dowodów wideo i wniosku prokuratora”.

Nagrania wideo z telefonów komórkowych przedstawiające często brutalne interakcje policji zwróciły uwagę na zachowanie funkcjonariuszy w ostatnich latach, szczególnie od czasu zabójstwa George’a Floyda w 2020 roku. Kiedy został aresztowany przez policję w Minneapolis.

Powstałe ogólnokrajowe protesty zwróciły uwagę na brutalność oficerów wymierzoną w czarnych Amerykanów.

Drzwi wejściowe budynku, który służy jako siedziba policji Mulberry i ratusz, były zamknięte w poniedziałek. Znak na drzwiach kazał każdemu, kto ma pytania dotyczące „śledztwa policyjnego”, skontaktować się z policją stanową Arkansas.

Nie jest jasne, czy funkcjonariusze nosili kamery ciała.

Wśród nacisków publicznych na przejrzystość i mnożenia filmów ujawniających niewłaściwe postępowanie policji, doszło do pewnego odrzucenia funkcjonariuszy nagrywających. W lipcu gubernator Arizony podpisał ustawę, która zabroniłaby świadomie funkcjonariuszom ds. aktów metrykalnych Od 8 stóp (2,5 metra) lub bliżej bez pozwolenia.

Mulberry to 1600 mieszkańców miasto na południowym krańcu Ozarks w zachodnim Arkansas, tuż przy autostradzie międzystanowej nr 40, która biegnie od Kalifornii do Karoliny Północnej.

___

Ta historia została poprawiona, aby poprawić literówkę Randalla Worcestera. Urzędnicy początkowo podali złą pisownię.

___

Pisarze Associated Press Jill Bleet z Little Rock w Arkansas i Jeffrey Collins z Kolumbii w Południowej Karolinie przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *