Źródła przekazały agencji Reuters, że indonezyjski Prabowo, były minister i szef organu regulacyjnego usług finansowych, wypowiada się w tej sprawie.

Autorzy: Ananda Teresa i Stefano Suleiman

JAKARTA (Reuters) – Indonezyjski organ nadzoru finansowego Mahendra Sirekar i były minister finansów Sattip Basri są rozważani przez Prabowo Subianto na stanowisko ministra finansów, podają źródła zbliżone do prezydenta-elekta.

Inwestorzy uważnie obserwują kluczową rolę Prabowa po tym, jak agencje ratingowe ostrzegli przed kosztami planów, na których opierała się kampania prezydenta-elekta, co zwiększyło ryzyko pogorszenia się z trudem wypracowanego wyniku w zakresie regulacji finansowych kraju.

Były dowódca sił specjalnych i obecny minister obrony wybiorą na szefa ministerstwa finansów eksperta o wiarygodności rynkowej, podają trzy źródła, z których wszystkie wypowiadają się pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na drażliwą sprawę.

„Pan Prabowo jest bardzo kompetentnym i dobrze przyjętym przez rynek przyszłym ministrem finansów” – podało źródło.

Basri i Chirekar nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

Basri, szef największego indonezyjskiego pożyczkodawcy Bank Mantri, był ministrem finansów w 2013 i 2014 r., radząc sobie z „skurczowym napadem złości”, który spowodował odpływ kapitału z rynków wschodzących po tym, jak Rezerwa Federalna USA oznajmiła, że ​​ogranicza swój program luzowania ilościowego.

Basri, bliski przyjaciel obecnego ministra finansów Shri Mulyani Indravati, cieszącego się dużym szacunkiem na rynkach, jest także współprzewodniczącym Funduszu Pandemicznego 20, który pożycza krajom środki na ochronę przed przyszłymi globalnymi zagrożeniami dla zdrowia.

Sirekar, który stoi na czele Urzędu Regulacji Usług Finansowych, jest zawodowym dyplomatą, który piastował wiele ważnych stanowisk rządowych, od prezesa zarządu ds. inwestycji po wiceministra finansów i ambasadora Indonezji w Stanach Zjednoczonych.

Jak podało źródło, wśród protestujących znaleźli się prezes banku centralnego Perry Vargeo, wiceminister przedsiębiorstw państwowych Karthika Wirjotmodjo i były minister finansów Bambang Prodjonekoro.

„Pan Prabowo jest w trakcie harcerstwa, bo do objęcia urzędu brakuje mu siedmiu miesięcy” – podało źródło, odnosząc się do oceny kandydatów.

READ  2022 MLB wyniki w dniu otwarcia, na wynos: Yankees, Tigers wygrywają w walk-offach; Padres przegrywa kolejną ofertę bez trafienia

Virgio i Karthika nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz. Bambang odmówił komentarza.

Oczekuje się, że Sri Mulyani nie będzie kontynuował swojej pracy ze względu na różnice z Prabowem w sprawie wydatków na obronę, które znacznie wzrosły za rządów Prabowa, podają dwa źródła.

W zeszłym miesiącu Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła zwycięstwo Prabowa w głosowaniu 14 lutego, jednak przegrani kandydaci zaskarżyli tę decyzję do Trybunału Konstytucyjnego.

Oczekuje się, że sąd podejmie decyzję 22 kwietnia, a zwycięzca wyborów obejmie stanowisko w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *