Żołnierze US Navy SEAL ratują mężczyznę, który utknął w plastikowej pokrywie na środku oceanu

1 września personel wojskowy USA uratował rybaka na pokładzie 54-metrowego USAV Palo Alto lecącego z Japonii do Australii. Znaleziono mężczyznę wiszącego na plastikowej pokrywie lodówki 16 mil od zachodniego wybrzeża indonezyjskiej wyspy Obi.

Uratowanym rybakom zapewniono żywność i wodę.

Na szczęście został dostrzeżony przez członka załogi na mostku statku, który zauważył w oddali coś niezwykłego.

Sierżant Seth Leonard spojrzał na powierzchnię oceanu i zobaczył, jak ktoś macha rękami, sygnalizując niebezpieczeństwo w wodzie.

Źródło wideo: News24 na żywo

Aby potwierdzić to, co zobaczył, ponownie spojrzał przez lornetkę i zobaczył bezbronnego mężczyznę około 2,5 mili na wprost przed nimi. Po powiadomieniu reszty grupy wszyscy przystąpili do działania.

Rybak przez wiele godzin trzymał plastikową pokrywę wielkości wózka inwalidzkiego po tym, jak jego łódź zatonęła dziesięć mil od lądu.

Następnie załoga wyciągnęła indonezyjskiego rybaka z wody i zabrała go do lekarza pokładowego Kirsty Moore, która go zbadała. Wyglądał na głodnego, odwodnionego i wyczerpanego.

Dostał ubranie, żywność i wodę. Do komunikacji z mężczyzną używali także Tłumacza Google.

„Regularnie ćwiczymy te ćwiczenia; Szkolimy się na tę konkretną sytuację” – powiedział kapitan statku, starszy chorąży 2 Richard Cordero. „W tym momencie uratowanie człowieka na pokładzie stało się naszym priorytetem i wszyscy natychmiast przystąpili do działania”. Powiedział także, że ich obowiązkiem jako marynarzy jest ratowanie kogoś w niebezpieczeństwie.

Ambasada USA w Dżakarcie w Indonezji wysłała indonezyjski statek marynarki wojennej, aby zabrał mężczyznę do domu. Indonezyjska marynarka wojenna wręczyła żołnierzom amerykańskiej piechoty morskiej tablicę z podziękowaniami za uratowanie jednego z obywateli ich kraju.

Referencje: Mirror, Independent, Newsweek

Wiadomości o wysyłce, które chcesz:

Najnowsze wiadomości dotyczące wysyłki, jakie chcesz:

Opublikowano dnia

READ  Procesory AMD Ryzen 7000 „Zen 4” dostępne online

Stocznia Philly dostarczyła niedawno pierwszy z pięciu najnowocześniejszych statków szkoleniowych zbudowanych dla amerykańskich stanowych akademii morskich.

Opublikowano dnia

Stany Zjednoczone przyznały się do przejęcia w tym roku ładunków zawierających 980 000 baryłek irańskiej ropy, co stanowi incydent, który zwiększył napięcia w regionie Zatoki Perskiej.

Plany wydania MOEI ZEA i Międzynarodowej Izby Żeglugi na COP28

Opublikowano dnia

Branża żeglugowa weźmie udział w COP28 z ministrami w ramach szeregu wydarzeń oraz corocznego wydarzenia „Kształtowanie przyszłości żeglugi”.

Umowa o zarządzanie techniczne z Wärtsilä zapewnia elastyczność w konserwacji chińskiej stoczni LNG

Opublikowano dnia

Grupa techniczna Wärtsilä podpisała umowę o zarządzanie techniczne z China LNG Shipping (International) Company Limited (CLSICO).

DNV HD weryfikuje system sterowania HiNAS firmy Hyundai

Opublikowano dnia

Na targach Gastech 2023 firma DNV zaprezentowała raport z weryfikacji projektu (DVR) dla autonomicznego systemu nawigacji opartego na sztucznej inteligencji „HiNAS Control”.

Otrzymuj najświeższe informacje morskie na swoją skrzynkę odbiorczą!

Nasz bezpłatny, szybki i zabawny biuletyn na temat światowego przemysłu morskiego, dostarczany codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *