„Zdecydowałem się na dymisję”

Wiele firm na całym świecie kupuje „kredyty węglowe”, aby zrekompensować ilość generowanego przez nie zanieczyszczenia powietrza zatrzymującego ciepło. Verra, organizacja non-profit, jest największym na świecie podmiotem certyfikującym te kontrowersyjne kredyty węglowe.

David Antonioli, dyrektor generalny Verra, ogłosił swoje odejście w czerwcu w The Guardian zgłoszone.

„Po prawie 15 wspaniałych latach jako dyrektor generalny Verra, piszę, aby poinformować, że zdecydowałem się ustąpić” – napisał Antonioli na LinkedIn. Poczta. „Jestem niezwykle dumny z tego, co Verra osiągnęła i z niesamowitego zespołu, który uczynił ją wiodącą na świecie organizacją normalizacyjną w zakresie działań na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju”.

co się dzieje?

Kredyty węglowe mają finansować projekty, które zmniejszają ilość zanieczyszczenia węglem w atmosferze. Firmy wydają pieniądze na zadłużenie, aby pomóc ekosystemom usuwać węgiel bezpośrednio z atmosfery lub zapobiegać zanieczyszczeniu węglem, które miałoby miejsce bez finansowania.

Na przykład program może sadzić drzewa, które filtrują nadmiar węgla z powietrza lub zapobiegają wylesianiu lasów deszczowych.

Punkty węglowe polegają na tym, że finansują tę pracę nie będę Odbyłoby się to bez środków finansowych. Gdyby to zanieczyszczenie miało zostać usunięte lub mimo wszystko mu zapobiegło, pożyczanie nie miałoby żadnego wpływu na środowisko, a kredyt byłby bezwartościowy.

Wartość kredytów węglowych firmy Verra została ostatnio zakwestionowana.

W styczniu The Guardian ujawnił Ponad 90% roszczeń Verry może być w rzeczywistości bezwartościowe. Według dochodzenia przeprowadzonego przez The Guardian, Verra zeznała o szeregu niepotrzebnych działań „zapobiegawczych” – takich jak „ochrona” obszaru lasu deszczowego, który i tak nie miał zostać wycięty.

The Guardian nie powiązał bezpośrednio odejścia Antonioli z Verra z tymi twierdzeniami zgłoszone. Jednak rezygnuje w czasie, gdy jego organizacja jest pod silną krytyką.

Dlaczego wątpliwe kredyty Verry są problematyczne?

Wiele osób bierze pod uwagę wpływ firmy na środowisko, decydując się na zakup produktów i wspieranie firm. Obejmuje to firmę, która twierdzi, że jest „neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla”, co oznacza, że ​​kupuje wystarczającą liczbę kredytów węglowych, aby zrekompensować zanieczyszczenie powietrza.

READ  Horoskop Byk na lipiec 2022 r.

Jeśli kredyty węglowe w rzeczywistości nie pomogą planecie, wiele firm „neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla” może w rzeczywistości szkodzić środowisku o wiele bardziej, niż sugerują klientom. Ludzie, którzy wspierają te firmy ze względu na ich twierdzenia klimatyczne, opierają swoje decyzje na fałszywych informacjach.

Na przykład Shell niedawno zaoferował program, za pomocą którego firmy mogą śledzić zużycie paliwa i kupować kredyty, aby to zrekompensować. Jeśli, jak niektórzy podejrzewają, kredyty, które zapewnia, są bezwartościowe, wszelkie wydatki firmy na projekt pójdą na marne.

Co zrobiono, aby to naprawić?

Jak w nim stwierdzono Opiekun, Verra wprowadza surowsze standardy dla swoich kredytów węglowych. Do 2025 r. nie powinien już certyfikować projektów, które „chronią” grunty, które nigdy nie były zagrożone.

Odejście Antonioli pozostawia miejsce dla nowego kierownictwa, które może zmienić kierunek firmy.

Dołącz do nas Bezpłatny biuletyn Do Dobre wieści I Praktyczne informacje Ułatwia to Pomóż sobie Pomagając planecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *