Zapotrzebowanie na żywy inwentarz skłania Malezję do dostarczania dużych ilości żywego inwentarza drogą lotniczą

Live Korban – Tysiące owiec przewieziono samolotem z Australii do Malezji i innych krajów z większością muzułmańską w ciągu ostatnich kilku miesięcy przed świętem poświęcenia.

Ruch lotniczy z Perth do Malezji wzrósł od marca do maja przed 3-4-dniowym wydarzeniem, które rozpocznie się na całym świecie 29 czerwca.

W sumie 3799 owiec i 1480 kóz przewieziono z Perth do Malezji między marcem a majem, z czego 1396 owiec wysłano na rzeź w listopadzie 2022 r.

Tysiące innych zostało wyeksportowanych do Malezji ze wschodnich stanów w tym roku.

W podcaście Meet the Market Asia autorstwa analityka rynku azjatyckiego, dr Michaela Patchinga, Live Korban przypomina pragnienie proroka Ibrahima, by złożyć w ofierze swojego syna Ismaela w posłuszeństwie woli Bożej. Społeczny.

Rafi Younos, dyrektor operacyjny Aaliyah w Singapurze, udzielił wywiadu dr Patchingowi w podcaście Importowanie australijskich kóz na festiwal w Singapurze.

Pan Yunos powiedział podczas Live Korban, że w okresie festiwalu na całym świecie zostanie zabita duża liczba bydła.

„Wydarzenie koncentruje się na dawaniu, a zwłoki są zwykle dzielone na trzy części w celu rozdzielenia między siebie, rodzinę i potrzebujących” – powiedział Yunos.

Powiedział, że w Australii region Bliskiego Wschodu jest dobrze znany ze znaczenia związku między eksportem żywych owiec a świętem EID.

„Główne miejsca w Azji Południowo-Wschodniej to Indonezja i Malezja, gdzie jest większość ludności muzułmańskiej” – powiedział.

Dr Batsing powiedział, że brak możliwości kontrolowania malezyjskiego łańcucha dostaw owiec doprowadził do sześciotygodniowego zakazu eksportu owiec do Malezji (przed rozpoczęciem festiwalu) w ciągu ostatnich pięciu lat.

Dyrektor naczelny Australia Live Exporters Council, Mark Harvey-Sutton, powiedział, że eksporterzy z Perth i innych części Australii byli importerami „próbującymi zarobić” na dostawach na festiwal.

„Prawdopodobnie nie będzie kolejnego, ponieważ przed rozpoczęciem Live Korban obowiązywał sześciotygodniowy zakaz hodowli owiec w Malezji” – powiedział Harvey-Sutton.

READ  Ministerstwo Transportu rozbudowuje stację Tanah Abang

„Jest zakaz zezwalania zwierzętom na pracę z komputerami”.

W skali kraju eksport żywych kóz wzrósł w tym roku z 8628 mięsem i zwierzętami hodowlanymi wysłanymi do Malezji, Chin i Indonezji.

Chociaż jest to mniej niż liczba 22 644 z 2018 r., to ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku 4 869, a do końca roku sprawozdawczego pozostało jeszcze siedem miesięcy.

Jak dotąd największym eksportem w tym roku były 3652 kozy, które w maju wyjechały z Victorii do Chin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *