Zakłócenia w Southwest Airlines pozostawiają klientów w martwym punkcie, a centra obsługi telefonicznej stoją w miejscu

(CNN) – Zeszłotygodniowy zimowy chaos w podróżach utrzymuje się w tym tygodniu jak kac – aw poniedziałek miał rozmiary migreny dla Southwest Airlines i jego sfrustrowanych pasażerów.

Według strony internetowej Flight Tracker do godziny 14:30 w poniedziałek odwołano ponad 3200 lotów do, do lub ze Stanów Zjednoczonych. Świadomość lotuPrawie 5000 lotów jest opóźnionych.

Ale południowy zachód ma ich sprawiedliwy udział.

Linia lotnicza z Dallas odwołała ponad połowę swoich lotów – łącznie ponad 2300 – od godziny 14:30 w poniedziałek, poinformował FlightAware.

W mediach społecznościowych klienci narzekają na długie kolejki do rozmów z przedstawicielami, zagubione bagaże i nadmierny czas oczekiwania lub sygnały zajętości na liniach telefonicznych obsługi klienta linii lotniczych.

„Zakłócenia w naszej sieci”

W poniedziałek klienci stanęli w obliczu długich kolejek przy stanowiskach Southwest na międzynarodowym lotnisku Raleigh-Durham.

WRAL

W oświadczeniu dla CNN, Southwest Airlines powiedział: „(Burza zimowa) doświadcza zakłóceń w całej naszej sieci w wyniku utrzymujących się skutków dla całej naszej działalności”.

Denver, Las Vegas, Chicago Midway, Baltimore/Waszyngton i Dallas Love Field w Southwest to tylko niektóre z lotnisk, które mają największy problem.

Połączenia z działem obsługi klienta Southwest nie przechodziły przez CNN w poniedziałek po południu, więc klienci nie mogli ustawić się w kolejce, aby porozmawiać z przedstawicielem. Southwest powiedział CNN, że firma jest „w pełni obsadzona, aby odpowiadać na wezwania”.

Linia lotnicza dodaje: „Osoby, których loty zostały odwołane, mogą ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy lub otrzymać kredyt na lot, który nie wygasa”.

Tymczasem w mocno dotkniętym zachodnim Nowym Jorku międzynarodowe lotnisko Buffalo planuje wznowić loty pasażerskie o godzinie 11 rano we wtorek, zgodnie z najnowszym tweetem.

Temperatura na lotnisku wynosiła 18 stopni Fahrenheita o godzinie 14:00, a na duże ilości śniegu, które już widział ten obszar, padał lekki śnieg.

READ  USA ostrzegają przed „nadciągającą” rosyjską inwazją, gdy Blinken udaje się do ONZ

Złe warunki drogowe

Podróże drogowe pozostały zdradliwe w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych z powodu przenikliwie zimnej pogody.

W zachodnim hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork w niektórych społecznościach zniesiono ograniczenia dotyczące jazdy w sytuacjach awaryjnych. Buffalo był na miejscuStarosta powiatowy Marek Bolancarz powiedział w poniedziałek.

„Miasto Buffalo jest nieprzejezdne w większości obszarów i chociaż magistrala może mieć jeden lub dwa pasy dla ruchu awaryjnego, większość drugorzędnych i bocznych ulic jest nadal nietknięta” – powiedział Bollencarz.

Powiedział, że istnieją główne drogi, które zostały oczyszczone przede wszystkim w celu zastosowania środków ratujących życie, aby otworzyć tereny wokół szpitali i domów opieki.

Ostatni tydzień był ciężki

Zimowa burza, która przetoczyła się przez Stany Zjednoczone, była złym momentem dla podróżnych, ponieważ tydzień Bożego Narodzenia zaczął spychać latające liczby z powrotem do poziomów sprzed pandemii.

Według FlightAware w Boże Narodzenie odwołano 3178 lotów, a 6870 opóźniono.

Według FlightAware w Wigilię odwołano łącznie 3487 lotów.

Piątek był najgorszym dniem w serii z 5934 odwołaniami, podczas gdy w czwartek odnotowano prawie 2700 odwołań.

Przewiduje się, że ten megapodmuch zimowej pogody będzie powoli słabł w tym tygodniu we wschodnich dwóch trzecich kraju.

W tej najświeższej wiadomości wydarzy się jeszcze wiele wydarzeń.

Ross Levitt, Chris Boyette i Artemis Moshtagian z CNN przyczynili się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.