Zakłócenia w Southwest Airlines pozostawiają klientów w martwym punkcie, a centra obsługi telefonicznej stoją w miejscu

(CNN) – Zeszłotygodniowy zimowy chaos w podróżach utrzymuje się w tym tygodniu jak kac – aw poniedziałek miał rozmiary migreny dla Southwest Airlines i jego sfrustrowanych pasażerów.

Według strony internetowej Flight Tracker do godziny 14:30 w poniedziałek odwołano ponad 3200 lotów do, do lub ze Stanów Zjednoczonych. Świadomość lotuPrawie 5000 lotów jest opóźnionych.

Ale południowy zachód ma ich sprawiedliwy udział.

Linia lotnicza z Dallas odwołała ponad połowę swoich lotów – łącznie ponad 2300 – od godziny 14:30 w poniedziałek, poinformował FlightAware.

W mediach społecznościowych klienci narzekają na długie kolejki do rozmów z przedstawicielami, zagubione bagaże i nadmierny czas oczekiwania lub sygnały zajętości na liniach telefonicznych obsługi klienta linii lotniczych.

„Zakłócenia w naszej sieci”

W poniedziałek klienci stanęli w obliczu długich kolejek przy stanowiskach Southwest na międzynarodowym lotnisku Raleigh-Durham.

WRAL

W oświadczeniu dla CNN, Southwest Airlines powiedział: „(Burza zimowa) doświadcza zakłóceń w całej naszej sieci w wyniku utrzymujących się skutków dla całej naszej działalności”.

Denver, Las Vegas, Chicago Midway, Baltimore/Waszyngton i Dallas Love Field w Southwest to tylko niektóre z lotnisk, które mają największy problem.

Połączenia z działem obsługi klienta Southwest nie przechodziły przez CNN w poniedziałek po południu, więc klienci nie mogli ustawić się w kolejce, aby porozmawiać z przedstawicielem. Southwest powiedział CNN, że firma jest „w pełni obsadzona, aby odpowiadać na wezwania”.

Linia lotnicza dodaje: „Osoby, których loty zostały odwołane, mogą ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy lub otrzymać kredyt na lot, który nie wygasa”.

Tymczasem w mocno dotkniętym zachodnim Nowym Jorku międzynarodowe lotnisko Buffalo planuje wznowić loty pasażerskie o godzinie 11 rano we wtorek, zgodnie z najnowszym tweetem.

Temperatura na lotnisku wynosiła 18 stopni Fahrenheita o godzinie 14:00, a na duże ilości śniegu, które już widział ten obszar, padał lekki śnieg.

READ  Chiński Xi wezwał do handlu ropą w juanach na szczycie Zatoki Perskiej w Rijadzie

Złe warunki drogowe

Podróże drogowe pozostały zdradliwe w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych z powodu przenikliwie zimnej pogody.

W zachodnim hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork w niektórych społecznościach zniesiono ograniczenia dotyczące jazdy w sytuacjach awaryjnych. Buffalo był na miejscuStarosta powiatowy Marek Bolancarz powiedział w poniedziałek.

„Miasto Buffalo jest nieprzejezdne w większości obszarów i chociaż magistrala może mieć jeden lub dwa pasy dla ruchu awaryjnego, większość drugorzędnych i bocznych ulic jest nadal nietknięta” – powiedział Bollencarz.

Powiedział, że istnieją główne drogi, które zostały oczyszczone przede wszystkim w celu zastosowania środków ratujących życie, aby otworzyć tereny wokół szpitali i domów opieki.

Ostatni tydzień był ciężki

Zimowa burza, która przetoczyła się przez Stany Zjednoczone, była złym momentem dla podróżnych, ponieważ tydzień Bożego Narodzenia zaczął spychać latające liczby z powrotem do poziomów sprzed pandemii.

Według FlightAware w Boże Narodzenie odwołano 3178 lotów, a 6870 opóźniono.

Według FlightAware w Wigilię odwołano łącznie 3487 lotów.

Piątek był najgorszym dniem w serii z 5934 odwołaniami, podczas gdy w czwartek odnotowano prawie 2700 odwołań.

Przewiduje się, że ten megapodmuch zimowej pogody będzie powoli słabł w tym tygodniu we wschodnich dwóch trzecich kraju.

W tej najświeższej wiadomości wydarzy się jeszcze wiele wydarzeń.

Ross Levitt, Chris Boyette i Artemis Moshtagian z CNN przyczynili się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *