Wyrok sądu w sprawie sporu wyborczego nie zmieni zwycięstwa Prabowo-Kibron – uważa ekspert

Tempo.co, DjakartaObserwator polityczny Adi Praydno ocenił, że orzeczenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego (MK) w sprawie Sporu Wyborczego (PHPU) nie zmieni obecnych warunków, tj. zwycięzcami wyborów prezydenckich w 2024 roku zostaną Prabowo Subianto i Gibran Rakabuming Raka.

Według dyrektora zarządzającego Parameter Politik Indonesia: Nigdy w przeszłości nie wydano orzeczenia sądu unieważniającego wyniki wyborów, przeprowadzającego bezpośrednie reelekcję lub dyskwalifikującego kandydatów.

„[These] Coś takiego nie miało miejsca nigdy w historii naszych wyborów prezydenckich. Myślę więc, że w Trybunale Konstytucyjnym nie będzie sporu dotyczącego wyników wyborów prezydenckich Znaczący wpływAdi powiedział Tempo w niedzielę, 14 kwietnia.

Obecnie Adi stwierdził, że w społeczeństwie panuje przekonanie, że nie można oddzielać orzeczeń sędziów Trybunału Konstytucyjnego od aspektów politycznych, zwłaszcza decyzji nr 90/PUU-XXI/2023 w sprawie prezydenckiej granicy wieku.

„Ten Zrozumiale Przed Trybunałem Konstytucyjnym toczy się także spór o wyniki wyborów związany z do polityki Zainteresowania,” powiedział.

Jednak po zmianie Prezesa Trybunału Konstytucyjnego publiczność polityczna miała charakter publiczny mieć nadzieję W Trybunale Konstytucyjnym Zaczęło się odradzać. Wiele Trybunału Konstytucyjnego wyroki Ceniony przez społeczeństwo. Na przykład zmniejszenie limitów parlamentarnych, usunięcie artykułów niejednoznacznych jest dołączony Oszczerstwo” – powtórzył.

A więc społeczeństwo Wierzyć Najbliższe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sporze o wyniki wyborów prezydenckich w 2024 roku Neutralny I przestrzegać Poczucie sprawiedliwości prawnej. „Kluczem jest obiektywizm i rzetelność Organizować coś Demokracja” – podsumował Adi.

Addinda Jaśmin | Amelia Rahima

Wybór redaktora: Zespół prawny Aneesa-Muhaima wyraża zaufanie wobec decyzji MK w sporze wyborczym

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Google Stadia wydało ostatnią grę przed zamknięciem 18 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *