Wulkan Tai w Indonezji wybuchł dwukrotnie, wyrzucając gorącą lawę

JAKARTA: Wulkan Mount Ibu w Indonezji w czwartek ponownie wybuchł, wyrzucając w nocne niebo jaskrawoczerwoną lawę i skały oraz wywołując spektakularny pokaz wulkanicznych błyskawic – podała krajowa agencja badań wulkanologicznych PVMBG.

Jak poinformował urzędnik PVMBG, Heruningtias Desi Poornamasari, wulkan o wysokości 1325 metrów na wschodniej wyspie Halmahera wybuchł w czwartek dwukrotnie. Reutera.

Jak pokazał materiał PVMBG, pierwsza erupcja miała miejsce o godzinie 1:30 czasu lokalnego i wypluła świecącą lawę i skały, gdy błyskawice rozświetliły krater.

Druga erupcja o godzinie 7:46 czasu lokalnego wyrzuciła popiół wulkaniczny na wysokość 1200 m (4000 stóp) na dwie minuty. Zdjęcia z PVMBG pokazały, że chmury szarego popiołu uniosły się w niebo znad krateru.

„Poziom alarmowy wulkanu jest nadal na poziomie czwartym lub najwyższym” – powiedział Heruningtias.

Agencja zakazała wszelkiej działalności w promieniu 7 km (4 mil) od krateru.

Aktywność wulkaniczna Jowisza jest ostatnią z serii erupcji od maja. Wulkan Ibu wybuchł we wtorek, wyrzucając chmurę popiołu na wysokość 5 km w niebo.

Od 16 maja władze ewakuowały siedem pobliskich wiosek, ale po ostatniej epidemii nie planuje się żadnych nowych ewakuacji.

Indonezja leży na aktywnym geologicznie „Pierścieniu Ognia” na Pacyfiku i ma 127 aktywnych wulkanów.

W zeszłym miesiącu ponad 12 000 osób ewakuowano po wybuchu wulkanu Ruang w prowincji Północny Sulawesi.

Co najmniej 60 osób zginęło w zeszłym miesiącu w wyniku gwałtownych powodzi i zimnej lawy z góry Marapi, jednego z najbardziej aktywnych wulkanów w prowincji Sumatra Zachodnia.

Opublikowany 06 czerwca 2024, 03:38 Jest

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Zawieszony wzrost na giełdzie; W pobliżu Tesli, Google, punktów zakupu meta linii trendu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *