Minister nalegał na rozwój wysokiej jakości zasobów ludzkich na Uniwersytecie Otwartym

MAKASSAR, SULAWESI POŁUDNIOWE (ANTARA) – Minister Rozwoju Człowieka i Koordynacji Kultury Muhadjir Effendi nalegał, aby Uniwersytet Otwarty (UT) nadal wzmacniał swoją markę i zapewniał wysokiej jakości zasoby ludzkie.

„UT ma do odegrania bardzo dużą rolę w świecie ICT. UT musi odegrać ważną rolę w cyfrowej transformacji społeczeństwa, aby móc korzystać z technologii na swoich smartfonach” – powiedział podczas inauguracji Open University (UT ). Kampus w Makassar w środę.

Wyraził nadzieję, że obecność UT w Makassar pomoże podnieść wskaźnik rozwoju społecznego Południowego Sulawesi.

Według niego UT uczestniczy w budowaniu wywiadu narodowego. Widać to po liczbie absolwentów Open University, która wynosi ponad dwa miliony.

„Na Uniwersytecie Otwartym studiują także studenci spoza Indonezji, takich jak Hongkong, Tajwan, Malezja i Singapur” – powiedział.

Tymczasem rektor UT Makassar, profesor Ojat Darojat, powiedział, że nowy kampus został założony w Makassar, aby zapewnić wszystkim ludziom możliwość kontynuowania studiów wyższych bez konieczności opuszczania domów i pracy.

„Czesne jest również bardzo tanie i przystępne. Posiadamy akredytację A, a od 2022 roku uczelnia stała się statutową uczelnią państwową (PTN BH)” – poinformował.

Wyraził nadzieję, że program kształcenia na odległość UT zyska popularność wśród młodzieży.

„Często powtarzam, nie waż się nazywać siebie milenialsem, jeśli nadal studiują na zwykłym kampusie” – dodał.

Lokalizacja kampusu UT Makassar jest bardzo strategiczna, a mianowicie przy Simbang 5 na lotnisku Sultan Hasanuddin, w pobliżu dzielnicy Maroz i miasta Makassar, Berendis Independent Street.

Powiązane wiadomości: Dzień Otwarty UI 2024 przyciąga tysiące odwiedzających
Powiązane wiadomości: BRIN zwraca się do uniwersytetów państwowych o otwarcie programów z zakresu archeologii

READ  Przed przybyciem Zełenskiego Putin chwalił wojska na Kremlu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *