Współpraca konieczna do zapewnienia edukacji włączającej osobom niepełnosprawnym: KND

Dżakarta (Antara) – Krajowa Komisja ds. Niepełnosprawności (KND) wzywa do współpracy międzyresortowej w celu rozwiązania problemu braku dostępu do edukacji niepełnosprawnych dzieci w wieku szkolnym i promowania edukacji włączającej.

Komisarz KND Dante Rigmalia powiedział w piątek, że do 2022 r. jedynie 4 procent niepełnosprawnych dzieci w wieku szkolnym będzie objętych formalną edukacją.

„Współpraca między ministerstwami, zwłaszcza Ministerstwem Edukacji, ma kluczowe znaczenie dla identyfikowania i zaspokajania potrzeb edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych poza szkołą” – stwierdził.

Według Rigmalii jednym z czynników powodujących brak dostępu do edukacji dzieci niepełnosprawnych jest otaczające je negatywne piętno, które wpływa na perspektywę ich rodziny i sposób, w jaki jest ona przez nią traktowana.

Niektóre rodziny trzymają dzieci niepełnosprawne z dala od miejsc publicznych, w tym szkół, ponieważ są postrzegane jako niewygodne i niekompetentne.

Rigmalia podkreśliła potrzebę prowadzenia przez ministerstwa i instytucje kampanii i edukacji na temat barier i potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

„Mamy nadzieję, że Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii będzie mogło w dalszym ciągu analizować potrzeby osób niepełnosprawnych i prowadzić kampanię na rzecz znaczenia dla nich usług edukacyjnych” – powiedział.

Na podstawie analizy Komisja jest przekonana, że ​​dzieciom ze znacznym stopniem niepełnosprawności zapewnione zostaną pozytywne usługi edukacyjne, które uniemożliwią im udział w bezpośrednich zajęciach edukacyjnych z innymi osobami.

Powiedział, że dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub rzadkimi chorobami powinny cieszyć się prawem do edukacji.

Powiązane wiadomości: Włączający rozwój człowieka musi dotrzeć do osób niepełnosprawnych: Minister
Powiązane wiadomości: OJK ulepsza usługi finansowe dla osób niepełnosprawnych

READ  Sri Mulyani: Gospodarka Indonezji wzrosła o 5% przez 8 kwartałów z rzędu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *