Włochy przejmują wille i jachty oligarchów w pierwszym zamachu

RZYM, 5 marca (Reuters) – włoska policja zajęła wille i jachty o wartości co najmniej 140 milionów euro (153 miliony dolarów) od czterech głośnych Rosjan, którzy zostali umieszczeni na liście sankcji UE po ataku Moskwy na Ukrainę, podały w sobotę źródła . Czytaj więcej

Policyjne źródło podało, że przejęto willę należącą do miliardera biznesmena Aliszera Usmanowa na śródziemnomorskiej wyspie Sardynia oraz willę nad jeziorem Como należącą do gospodarza telewizji państwowej Władimira Sołowjowa.

Ponadto źródła potwierdziły, że jachty należące do najbogatszego człowieka Rosji Aleksieja Mordaszowa i Giennadija Timczenki, który jest blisko związany z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zostały skonfiskowane w nocy w północnowłoskim porcie Imperia. L5N2V75YZ

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Uważa się, że rosyjscy oligarchowie kupili wiele willi w wybranych włoskich lokalizacjach w ciągu ostatnich 20 lat, a źródła podają, że w nadchodzących dniach spodziewano się przejęcia większej liczby aktywów, ponieważ państwa zachodnie wprowadzają masowe sankcje, aby zmusić Rosję do wycofania się z Ukrainy.

W piątek wydział wywiadu finansowego Banku Włoch polecił włoskim bankom pilne poinformowanie go o wszystkich środkach podjętych w celu zamrożenia aktywów osób i podmiotów umieszczonych na unijnej liście. Czytaj więcej

Urodzony w Uzbekistanie potentat metalowy i telekomunikacyjny Usmanov jest dobrze znany we Włoszech z posiadania wielu nieruchomości na Sardynii, podczas gdy włoskie media twierdzą, że Mordaszow posiadał na tej samej wyspie willę o wartości około 66 milionów euro (72 miliony dolarów).

Biorąc pod uwagę majątek całej jego rodziny, magazyn Forbes szacuje, że Mordaszow miał szacunkową wartość netto 29,1 miliarda dolarów przed nałożeniem sankcji.

Jego 65-metrowy jacht „Lady M” miał cenę 65 milionów euro, podczas gdy łódź Timczenki Lena była warta około 50 milionów euro, podało źródło policyjne.

READ  Chińska agencja szpiegowska twierdzi, że spotkanie Biden–Xi było „szczere”.

Timczenko dorobił się fortuny na handlu ropą i Putin określił go jako jednego z najbliższych współpracowników.

Sołowiow podobno narzekał w rosyjskiej telewizji, kiedy dowiedział się w zeszłym miesiącu, że ryzykuje utratę swojej włoskiej willi.

„Nagle ktoś podejmuje decyzję, że ten dziennikarz znajduje się teraz na liście sankcji. I od razu wpływa to na twoje nieruchomości. …

(1 USD = 0,9156 euro)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Emilio Parodi i Giuseppe Fonte; Pisanie przez Crispiana Balmera; Montaż przez Davida Holmesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *