Odpady gromadzone w Mura Ange pochodzą z innych obszarów: Dżakarta Govt

Tempo.co, DjakartaJakarta Maritime Affairs Agency szacuje, że sterty gruzu pokrywające las namorzynowy Mura Angay w Penjaringan w północnej Dżakarcie pochodzą z sąsiednich obszarów. „[The waste is] porwany przez prąd” – powiedział szef agencji Suharini Eliyawati w środę, 12 lipca 2023 r.

Oświadczenie zostało wydane w odpowiedzi na wirusowe wideo na Instagramie opublikowane przez @lensa_berita_jakarta w poniedziałek, 10 lipca, przedstawiające frędzle namorzynowe zakopane w śmieciach.

Suharini wyjaśnił, że obszar leśny jest podzielony na kilka obszarów zarządzanych przez różne agencje lub organizacje, takie jak Agencja Ochrony Zasobów Naturalnych (BKSDA), Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa (KLHK), Parki Miejskie i Agencja Leśna w Dżakarcie oraz Jakarta Marine Affairs. , Agencja Rolnictwa i Bezpieczeństwa Żywnościowego.

„Jeśli chodzi o odpady z portu Muara Anga, zarząd portu we współpracy z Agencją Środowiska od czasu do czasu podejmuje się gospodarowania odpadami” – dodał.

Suharini podkreślił zatem koordynację zainteresowanych stron jako zarządców lasów w celu przyspieszenia gospodarki odpadami.

Przypomniał, że w zeszłym miesiącu firma rozpoczęła działania związane z oczyszczaniem plaży i mórz w regionie Tysiąca Wysp, angażując zainteresowane strony i studentów. „Zbiegło się to z Dniem Trójkąta Koralowego i rocznicą Dżakarty. Ta działalność powinna być kontynuowana i stać się ruchem ochrony środowiska” – powiedział Suharini.

Wcześniej Reza Cordova, badacz zanieczyszczeń mórz w Centrum Badań Morskich Narodowej Agencji Badań i Innowacji (BRIN), wezwał interesariuszy do oczyszczenia rzek i mórz z odpadów, które nagromadziły się w lesie namorzynowym Muara Ankke.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Rząd Dżakarty nadal usuwa śmieci w Mura Angew

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  McCarthy, prawodawcy GOP eskalują konflikt z grupą 6 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *