Władze Indonezji rozpoczęły poszukiwania czterech australijskich piłkarzy, którzy prawdopodobnie zaginęli

Czterech Australijczyków jest wśród siedmiu osób, które zaginęły po tym, jak czarterowana łódź nie wróciła do Indonezji.

Byli w grupie 12 Australijczyków, którzy wypłynęli w niedzielę z wyspy Nias na zachodnim wybrzeżu Sumatry Północnej na wyspy Aches Panyak dwoma drewnianymi łodziami.

Zrozumiano, że łodzie trafiły na złą pogodę.

Władze indonezyjskie wymieniły czterech zaginionych Australijczyków jako Elliott Foote, Step Weiss, Will Diggle i Jordan Short.

Rzecznik Departamentu Spraw Zagranicznych i Handlu powiedział, że ich rodziny zostały poinformowane o operacji poszukiwawczej.

„Akcje poszukiwawczo-ratownicze trwają po zgłoszeniu zaginięcia statku u zachodniego wybrzeża Indonezji” – powiedział rzecznik.

„Departament Spraw Zagranicznych i Handlu zapewnia pomoc konsularną rodzinom czterech Australijczyków i współpracuje z władzami Indonezji, aby wspierać działania poszukiwawcze i ratownicze.

„Nasze myśli są z rodzinami i przyjaciółmi zaginionych w tym tragicznym czasie”.

W rozmowie z mediami w poniedziałek, indonezyjska narodowa agencja poszukiwań i ratownictwa, szef wyspy Nias, Octaviento, powiedział, że wysłano zespoły poszukiwawcze w celu odnalezienia zaginionych.

„Ostatniej nocy Penang Resort ogłosił, że łódź motorowa z 10 pasażerami przybyła na wyspę Penang (około 22:18 czasu lokalnego), podczas gdy inna łódź motorowa z siedmioma pasażerami jeszcze nie przybyła” – powiedział.

„Wysłaliśmy trzy statki… i zmierzają teraz w kierunku miejsca poszukiwań i ratownictwa. Problem polega jednak na tym, że (zaginiony statek) to podstawowa drewniana łódź bez urządzeń śledzących ani niczego podobnego.

Zła pogoda i widoczność utrudniały stronom poszukiwanie zaginionego Australijczyka.

Mówi się, że druga łódź schroniła się na Sarang Alu – wyspie, na której promy kursują między dwiema wyspami – podczas gdy druga łódź przewoziła czterech australijskich turystów i trzech indonezyjskich członków załogi.

Obszar ten znany jest ze zdradliwych wód.

Uważa się, że 12 Australijczyków opuściło wyspę Nias o godzinie 15:00 w niedzielę, a podróż mogła zająć nawet 11 godzin.

READ  Biden mówi, że jest teraz przekonany, że Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę, ale pozostawia otwarte drzwi dla dyplomacji

Jeszcze wiele przed nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *