Akcje rosną, gdy inwestorzy budują poniedziałkowy rajd, a Dow skacze ponad 700 punktów

Akcje wzrosły we wtorek, gdy Wall Street zbudował ostry wzrost z poprzedniej sesji.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 731 punktów, czyli 2,5%. S&P 500 dodał 2,7%, plasując indeks na najlepszym dwudniowym zwyżce od marca 2020 r. Nasdaq Composite wzrósł o 3,1%.

Rynki miały mocny początek miesiąca, przynosząc Odpoczynek Z gwałtownych spadków z września i poprzedniego kwartału. W poniedziałek Dow zyskał prawie 765 punktów za najlepszy dzień od 24 czerwca. S&P 500 zyskał 2,6%, największy jednodniowy wzrost od 27 lipca, a Nasdaq dodał 2,3%.

„Po spadku o ponad 9% we wrześniu i rozszerzeniu spadku od początku roku do prawie 25% do piątkowego zamknięcia, uważamy, że indeks S&P 500 jest wyprzedany” – powiedział Mark Heffel, dyrektor ds. inwestycji w UBS Global Wealth Management. „Ponadto, część presji sprzedażowej z zeszłego tygodnia mogła być spowodowana przywróceniem równowagi na koniec kwartału, które właśnie się zakończyło”.

„Ponieważ sentyment do akcji jest już dość słaby, spodziewaj się okazjonalnych odbić” – dodał. „Ale rynki pozostaną niestabilne w najbliższym czasie, napędzane głównie oczekiwaniami dotyczącymi inflacji i stóp procentowych”.

Nastroje poprawiły się w ciągu ostatnich dwóch sesji, ponieważ rentowności obligacji skarbowych osiągnęły ponad 10-letnie maksima. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych oscylowała we wtorek na poziomie około 3,615%, po tym jak w zeszłym tygodniu oscylowała powyżej 4%. Wcześniej tego dnia na krótko załamał się o 3,6%.

Sentyment również wzrósł we wtorek, gdy akcje Credit Suisse były notowane o 4% w górę. Na początku tygodnia pojawiły się obawy o finanse banku. Bank powiedział CNBC, że przedstawi aktualizację swojej strategii wraz z danymi z trzeciego kwartału.

Inwestorzy będą się przyglądać nowym danym we wtorek z badania zatrudnienia i obrotu na rynku pracy administrowanego przez Biuro Statystyki Pracy.

READ  Turyści z Bali ostrzegli po ataku psa na popularnej plaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *